Naujienų srautas

Verslas2018.11.19 23:37

Specialistė: kokybės krepšelių metodas geras, bet gali supriešinti mokyklas

Mokytojams streikuojant antrą savaitę, Švietimo ir mokslo ministerija atrinko 180 mokyklų, kurios gaus 24 milijonų eurų kokybės krepšelį. Taip siekiama sumažinti ugdymo kokybės skirtumus skirtingose savivaldybėse. Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė Vilija Targamadzė sako, kad toks metodas geras, bet mokyklas reikia skirstyti atsargiai, kad jos nebūtų supriešintos.

Nors Panevėžio rajono Velžio gimnazija pagal ministerijos sudarytus sąrašus patenka tarp 30 stipriausių ugdymo įstaigų, kurios gaus papildomą finansavimą, tačiau mokykla buvo viena pirmųjų pradėjusių streikuoti.

„Pirmiausia mokyklai reikia savarankiškumo, kad mokykla galėtų spręsti esminius klausimus pati, kad jai būtų mažiau nurodinėjama, bet daugiau teikiama pagalbos“, – sako Panevėžio rajono Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis.

Pasak švietimo tarybos pirmininkės V. Targamadzės, mokyklų lygis priklauso ne nuo to, kur ji yra – rajone ar didmiestyje. Ji sako, kad kokybės krepšelis gali padėti suvienodinti mokymosi lygį, tačiau svarbu, kad vadinamosios geros ir blogos nebūtų supriešintos.

Vilniaus Žvėryno gimnazija, patenkanti į žurnalo „Reitingai“ geriausių mokyklų dešimtuką, papildomo finansavimo negaus. Gimnazijos direktorė sako, kad pakeitus mokinio į klasės krepšelį, pinigų gali pritrūkti ir papildomas finansavimas praverstų,  bet aukšta mokymosi kokybė priklauso ne tik nuo pinigų. 

Pinigai mokyklas turėtų pasiekti jau kitąmet ir bus skiriami dvejus metus.

Plačiau apie tai – Urtės Korsakovaitės ir Zinaidos Paškevičienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi