Naujienų srautas

Verslas2018.11.19 07:09

Emigrantai pernai į Lietuvą pervedė 1 mlrd. eurų: artimiesiems skiria trečdalį atlyginimo

Europos Sąjungos statistikos tarnyba skelbia, kad į Lietuvą iš užsienio pernai pervesta per milijardą eurų. Pinigų siuntų skaičius paauga prieš didžiąsias šventes, nes tuomet emigrantai pradeda aktyviau remti gimtinėje gyvenančius artimuosius.

Anot Eurostato, į Lietuvą iš užsienio pernai pervesta 1 milijardą 100 milijonų eurų. Užpernai šis skaičius buvo šiek tiek mažesnis. Manoma, kad nemažą dalį šios sumos perveda užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai. Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė sako, kad kai kurie emigrantai Lietuvoje gyvenantiems artimiesiems skiria ir trečdalį gaunamo atlyginimo.

„Jeigu yra paimta paskola, siunčia pagal paskolą. Manau, kad važiuodami į Lietuvą emigrantai išleidžia ir visą algą, o jeigu perveda pinigų, kad tiesiog išlaikytų tėvus, tai kokį trečdalį–ketvirtadalį algos turėtų pervesti“, – LRT RADIJUI sakė D. Asanavičiūtė.

Anot D. Asanavičiūtės, emigrantų perlaidos suaktyvėja prieš Kalėdas ir Velykas. Nemažą dalį šios sumos sudaro parama Lietuvoje esantiems vaikų namams ir skurstantiems padedančioms organizacijoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi