Verslas

2018.11.12 08:48

Žada pristatyti, kaip mažins maisto kainas

Mindaugas Laukagalis, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.11.12 08:48

Vyriausybė žada visuomenei pristatyti konkrečius teisės aktus, kurie padėtų sumažinti maisto kainas. Viešai paskelbus priemones, gyventojai ir verslas galės teikti savo siūlymus. Apsvarsčius, jie keliaus į Seimą.

Anot vyriausybės, žadama apriboti stambių prekybininkų veiklą ir skatinti smulkiuosius. Pirmadienį bus pristatyta tik dalis kainų mažinimo priemonių. Kitos, įskaitant ir prieštaringai vertinamus maisto kuponus, bus pristatytos vėliau, mat joms apsvarstyti reikia daugiau laiko. Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikisi, kad teisės aktai įsigalios nuo Naujųjų.

„Manome, kad Seimo dauguma galės priimti tuos sprendimus, kurie bus naudingi ne didelėms finansinėms grupėms, bet visuomenei. Tikimės, kad nuo Naujųjų metų tie dalykai, kurie buvo suplanuoti, veikti pradės“, – LRT RADIJUI sako S. Malinauskas.

Rugsėjį pristatytas kainų mažinimo planas sulaukė nemažai kritikos. Dalis ekonomistų jį vadina parodomąja akcija ir sako, kad valdžia neturi pakankamai įrankių mažinti kainas. Kiti ekspertai atkreipia dėmesį, kad padėti smulkiesiems verslininkams nepavyks, nes nuo Naujųjų būtent jiems yra keliami mokesčiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt