Verslas

2018.11.08 18:53

Lenkija pirks amerikietiškas dujas ir tieks jas kaimyninėms šalims

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.08 18:53

Varšuvoje viešint Jungtinių Valstijų energetikos sekretoriui Rickui Perry`ui, abiejų šalių bendrovės pasirašė susitarimą dėl amerikietiškų suskystintųjų dujų pardavimo Lenkijai.

Sutartis įsigalios nuo 2019 m. 24 metams, joje numatyta teisė Lenkijai tiekti dujas kaimyninėms šalims. Amerikietiškos dujos bus penktadaliu pigesnės nei perkamos iš Rusijos.  Jos iš Amerikos bus gabenamos į naująjį Lenkijos suskystintųjų dujų terminalą Swinoujscio uoste.

„Labai džiaugiuosi, kad pasirašėme sutartį būtent su Jungtinių Valstijų bendrove. Lenkija labai glaudžiai bendradarbiauja su Jungtinėmis Valstijomis saugumo srityje. Lenkijoje dislokuotos amerikiečių pajėgos, o dabar plėtojame bendradarbiavimą ir energetinio saugumo srityje. Tai yra tikra transatlantinė partnerystė“, – sakė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

„Tai signalas visai Europai, kaip reikia plėtoti energetikos ateitį – užtikrinti šalies saugumą, energijos šaltinių tiekimo įvairovę. Tai svarbi diena Europai, stipresnio signalo šiai pasaulio daliai negali būti“, – kalbėjo JAV energetikos sekretorius R. Perry`is.

„Pagal naują sutartį kaina nuo 20 iki 30 proc. geresnė, nei perkamų dabar dujų iš tiekėjų rytuose“, – pranešė Lenkijos bendrovės PGNIG valdybos pirmininkas Piotras Wozniakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.