Verslas

2018.11.07 17:57

Premjeras verslo liudijimų naikinimą auklėms vadina šešėlio mažinimu

ELTA2018.11.07 17:57

Finansų ministerijos parengtos pataisos, siaurinančios veiklų, vykdomų įsigijus verslo liudijimą, sąrašas šešėlio nepadidins, sako premjeras Saulius Skvernelis. Priešingai, pasak ministro pirmininko, sprendimas panaikinti verslo liudijimus auklėms ir automobilių bei pastatų meistrams ir yra susijęs su tuo, kad šiose darbo srityse yra didžiausias šešėlis.

„Tai turėtų paskatinti mažinti šešėlį ir pačius gyventojus skatinti turėti legalius santykius su minėtais subjektais, kad galėtų susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio atgal“, – kalbėjo ministras pirmininkas. 

Kaip ELTA jau skelbė anksčiau, po Finansų ministerijos parengtų pataisų pokyčius pajus trijų sričių – pastatų remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros paslaugų teikėjai, kurių Lietuvoje yra apie 23 tūkst. Jie savo veiklą vykdyti įsigijus verslo liudijimą galės iki 2019 m. liepos 1 d.

„Pereiti“ iš verslo liudijimų į kitą jiems tinkančią formą bus paprasta. Gyventojai galės toliau nepertraukiamai tęsti vykdomą veiklą. Jiems pakaks informuoti VMI apie pasikeitusį mokesčio nuo individualios veiklos pajamų mokėjimo būdą, kurio pagrindu gyventojui bus parengta Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažyma.

Veiklų, įsigijus Verslo liudijimą, sąrašas siaurinamas veidrodiniu principu – iš sąrašo išbraukiamos tos veiklos, kurių atžvilgiu nuo sausio 1 d. bus taikoma Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata: teisė gyventojui susimažinti apmokestinamąsias pajamas – susigrąžinant dalį sumokėto GPM už pastatų remonto, lengvųjų automobilių remonto bei vaikų priežiūros paslaugų išlaidas.

Pakeitimais taip pat siekiama užtikrinti, kad gyventojų pajamos, gautos vykdant pastatų apdailos ir remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros veiklas, būtų apmokestinamos taikant individualios veiklos apmokestinimo taisykles, mokant mokestį, priklausantį nuo gautų (uždirbtų) pajamų (pelno), o ne fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kuris yra taikomas įsigyjant verslo liudijimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt