Verslas

2013.08.12 15:38

Audrų padaryta žala skaičiuojama šimtais tūkstančių litų

Lukas Kivita, Diena.lt 2013.08.12 15:38

Po praėjusį savaitgalį visą Lietuvą sudrebinusių audrų šalies draudimo įmonės skaičiuoja didžiules sumas, kurias teks atlyginti nukentėjusiems žmonėms. Draudimo bendrovių atstovų teigimu, jau dabar užfiksuota žala siekia šimtus tūkstančių, tačiau apie suniokotą turtą žmonės dar tik pradeda pranešinėti, todėl skaičiai turėtų smarkiai išaugti.

Po praėjusį savaitgalį visą Lietuvą sudrebinusių audrų šalies draudimo įmonės skaičiuoja didžiules sumas, kurias teks atlyginti nukentėjusiems žmonėms. Draudimo bendrovių atstovų teigimu, jau dabar užfiksuota žala siekia šimtus tūkstančių, tačiau apie suniokotą turtą žmonės dar tik pradeda pranešinėti, todėl skaičiai turėtų smarkiai išaugti.

„Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad nuo penktadienio nakties šalyje prasiautusios didelės audros su perkūnijomis, kruša ir škvalais kainuos ne mažiau kaip 700 tūkstančių litų. Šiuo metu Žalų skambučių centras intensyviai registruoja pranešimus apie sekmadienio nakties gamtos stichiją, daugiausiai pranešimų sulaukiama iš pietryčių Lietuvos, Vilniaus, Šalčininkų, Trakų miestų ir rajonų.

„Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad per šiandien sulauks ne mažiau kaip 300 pranešimų apie audros žalas, o joms atlyginti bendrovė rezervavo pusę milijono litų. Dar beveik 200 tūkstančių litų draudikai atlygins nukentėjusiems per penktadienio nakties audrą. 

Vidutinė registruojama žala – 1600 litų. Penktadienio audra daugiausiai palietė vakarų Lietuvos, ypač Šilalės rajoną, sekmadienio naktį labiausiai nukentėjo Vilniaus miestas ir Trakų bei kiti pietryčių Lietuvos rajonai.

„Nuo penktadienio ryto pradėję registruoti pirmąsias šio škvalo žalas, kai kuriems nedidelius nuostolius patyrusiems klientams iš karto ir atlyginome žalas. Reagavome operatyviai – telefonu išklausę kliento pranešimo apie patirtą žalą, ją  išmokėjome be apžiūros, tiesiog susitarę su draudėju.  Dažniausiai tai nedidelės, kelis šimtus litų siekiančios žalos, kurios į žmonų sąskaitas įplaukė iš karto po pokalbio su draudikais. Iš viso tokiu būdu nepraėjus ir dviem paroms nuo stichijos pradžios jau yra atlyginta iki 10 tūkstančių litų žalų“, – sakė Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Pirminiais bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, šio savaitgalio audra savo masiškumu ir nuostolių dydžiu bus didžiausia šį sezoną. Po paskutinėmis liepos dienomis praūžusio škvalo atlyginta nuostolių už  350 tūkst. litų. Pirmąją birželio savaitę gamtos neramumai sukėlė 200 tūkstančių litų nuostolių.

Bendrovės „ERGO Insurance” atstovas Audrius Pilčicas teigia, jog jų bendrovė daugiausiai pranešimų apie turto draudimo žalas sulaukė iš Klaipėdos, Panevėžio bei Vilniaus miestų.

„Šiuo metu gauta apie 100 turto ir kasko draudimo klientų pranešimų, žaloms atlyginti rezervuota iki 200 tūkst. litų“, – kalbėjo A. Pilčicas.

Specialistas pridūrė, kad realūs gamtos stichijos sukelti nuostoliai bus aiškūs savaitės pabaigoje, mat apie žalą turtui galima pranešti per tris darbo dienas, tuo tarpu automobiliui – per septynias.

„Pagal sulaukiamą skambučių srautą galime prognozuoti, jog išmokų suma augs mažiausiai pusantro karto“, – tikino A. Pilčicas.

Draudimo bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, jog itin daug pranešimų gauta apie žaibų sukeltus nuostolius. Dažniausiai klientai kreipdavosi dėl nebeveikiančių kompiuterių, modemų, televizorių ir kitų buities prietaisų. A. Pilčicas pastebi, jog rugpjūtį registruojamas didžiausias skaičius žalų, patirtų perkūnijų metu.

Tuo metu draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus pavaduotojas Modestas Žilionis pasakoja, kad daugiausiai pranešimų apie padarytą žalą yra panašaus pobūdžio.

„Dažniausiai minima kruša, kuri apgadino apsidraudusiųjų automobilius. Taip pat užfiksuoti dalinai nuplėšti stogai, išdaužyti langai“, – sako M. Žilionis.

Savaitgalį ypač smarkiai nukentėjo automobiliai. Daugeliui juos taisyti reikės ne tik dėl užkritusių stogo dalių ar medžių, bet ir dėl stiprios krušos, kuri aplamdė kėbulus.

Be audroms įprastų nuostolių bendrovė jau registravo ir keletą retesnių įvykių: Kaune trenkus žaibui išsilydė guminis baseino dugnas, Kretingos rajone audra nunešė paviljoną, Zarasų rajone po audros ir žaibavimo name dingo elektra, sugadinta elektros instaliacija, signalizacija, televizorius, priedėlis, namų kino sistema, muzikinis centras. Šiuo metu draudimo bendrovė nuostolius dar tikslina, tačiau, preliminariais duomenimis, kliento patirta žala svyruoja nuo 1 iki 3 tūkst. litų.