Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Klaipėda iš Rygos perima NATO krovinių gabenimą

Per Klaipėdos uostą keliaus visi NATO maisto ir kiti kroviniai, kurie iki šiol į Afganistaną buvo siunčiami per Rygą.

Per Klaipėdos uostą keliaus visi NATO maisto ir kiti kroviniai, kurie iki šiol į Afganistaną buvo siunčiami per Rygą.

Viena didžiausių šalies logistikos paslaugų bendrovių „VPA Logistics“ Vašingtone pasirašė bendradarbiavimo sutartį su NATO įgaliotu atstovu – bendrove „Gate Logistics“.

Pirmieji 100 REF tipo konteinerių su šaldytais maisto produktais ir kitomis prekėmis jau rugsėjo pradžioje pasieks Klaipėdos konteinerių terminalą. Iš viso planuojamas apie 200 konteinerių srautas per savaitę. Tai sudarys apie 6 proc. visų šiuo metu į Klaipėdos uostą patenkančių konteinerių.

Dalis krovinių bus skraidinama iš Šiaulių oro uosto. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad verslo laimėjimas – įrodymas, kad Lietuvos misija Afganistane nebuvo beprasmė.

„Tiek mūsų valstybinės struktūros, tiek darbdaviai visada stengėsi, kad Lietuva turėtų darbo. Ir mūsų diplomatai prisideda. Pavyzdžiui, aš esu kelis kartus skridęs į Afganistaną, kalbėjęs su pareigūnais dėl tokio krovinio. Ateityje mes tą ekonominę diplomatinę misiją tęsime. Visada turime viltį, kad jų bus daugiau. Pirma patirtis priklausys ir nuo mūsų. Jei seksis, jei patiks tiems, kurie gabena, [jei matys], kad šis kelias efektyvus, tai krovinių kiekis gali ir didėti“, – mano J. Olekas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi