Verslas

2018.11.03 11:21

Vyrų ir moterų uždarbis: lyginant su kolegomis, moterys du mėnesius turėtų negauti jokio atlygio

ELTA2018.11.03 11:21

Europos Sąjungos moterys nuo šeštadienio iki metų pabaigos simboliškai nebegauna atlygio už darbą. Tokią išvadą galima daryti palyginus vidutinį jų darbo užmokestį su vidutiniu darbo užmokesčiu, kurį gauna jų kolegos vyrai.

Lapkričio 3 dieną minima Europos vienodo darbo užmokesčio diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į faktą, kad moterys už tokį patį darbą vis dar gauna mažesnį atlygį nei vyrai.

Remiantis naujausiais duomenimis, Bendrijos moterys uždirba vidutiniškai 16,2 proc. mažiau nei jų kolegos vyrai.

„Vyrai ir moterys yra lygūs. Tai – viena iš pamatinių ES vertybių“, – neseniai teigė teisingumo sritį kuruojanti Europos Komisijos (EK) narė Vera Jourova, už užimtumą atsakinga EK narė Marianne`a Thyssen ir EK vicepirmininkas Fransas Timmermansas.

„Tačiau du mėnesius per metus moterys iš esmės vis dar dirba nemokamai, jei lyginame jų atlygį su jų bendradarbių vyrų atlygiu. Negalime ilgiau taikstytis su tokia padėtimi“, – pabrėžiama EK narių pranešime.

Eurokomisarai paragino Europos Parlamento (EP) narius ir valstybes nares priimti EK pasiūlytas iniciatyvas, kuriomis siekiama mažinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio nelygybę. Vienas tokių siūlymų – geresnių teisių dirbantiems tėvams užtikrinimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt