Verslas

2018.11.02 14:27

Lapkritį gyventojai gali tikėtis mažesnių šildymo sąskaitų nei pernai

ELTA2018.11.02 14:27

Nepaisant to, kad šilumos kilovatvalandės kaina yra šiek tiek pakilusi, lapkritį gyventojai gali tikėtis mažesnių sąskaitų nei pernai, Eltai sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vyriausiasis specialistas Mantas Paulauskas. 

Jo aiškinimu, spalį šildymo sezonas kai kur prasidėjo vėliau, o orai buvo pakankamai šilti. Tai lemia mažesnes šildymo sąskaitas. 

„Pirminės prognozės tokios, kad sąskaitos bus mažesnės nei prieš metus, kadangi skirtinguose miestuose šildymo sezonas prasidėjo skirtingu laiku. Taip pat kada paskelbia šildymo sezoną, pagal suderintą grafiką namai pajungiami skirtingu laiku. Tai vienas namas gali būti pajungtas iki penkių dienų skirtumu tame pačiam mieste. Šildymo sezonas pasidaro trumpesnis kai kuriems namams“, – Eltai sakė M. Paulauskas. 

Specialisto teigimu, standartinis daugiabutis už šildymą spalio mėnesį gali tikėtis 15–20 eurų siekiančios sąskaitos. 

„Šilumos punktai užsidaro ir šilumos netiekia tada, kai yra aukštesnė temperatūra negu 10 laipsnių šilumos ir tokia savaitė spalio pradžioje buvo, tai pakankamai leido sutaupyti. Spalio mėnuo yra pereinamasis, iš principo kaina yra didesnė kilovatvalandės, bet mokėjimai už šildymą yra mažesni, palyginti su praeitais metais“, – akcentavo M. Paulauskas. 

ELTA primena, kad spalio pradžioje vykusiame Seimo Energetikos komisijos posėdyje Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) pirmininkė Inga Žilienė sakė, kad šį rudenį biokuras ir gamtinės dujos bus trečdaliu brangesni nei praėjusių metų rudenį.

Biokuro brangimas gali maždaug iki 10 proc. pabranginti bendrą šilumos kainą.

VKEKK vadovės teigimu, komisijos galios stabdyti kainų augimą ribotos. 

Tuo metu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis spalio pradžioje sakė, kad Valstybinių miškų urėdija (VMU), prireikus, tieks reikalingas bioatliekas, kad šildymo kainos nekiltų. 

„VMU dalyvaus intervencijoje, jeigu reikės tiekti tiek biokurą, tieks tas bioatliekas, kurios lieka nuo miško kirtimo. Energetikos ministerija irgi pasiryžusi padėti rasti sprendimus, kaip būtų biokuro katilai pritaikyti žaliavos, likusios nuo miško kirtimo, deginimui“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt