Verslas

2018.10.31 16:14

Ekonomikos krizė Argentinoje keičia mitybos įpročius

Argentina garsėja puikia jautiena. Tačiau ekonomikos krizė verčia šalies gyventojus keisti mitybos įpročius – valgyti mažiau mėsos. Argentiniečiams tai sekasi sunkiai, nes kepsnys – jų kasdienės kultūros dalis.

Argentinoje infliacija klesti, o nacionalinės valiutos vertė krenta, todėl gyventojams tenka dukart pagalvoti, ką valgyti pietums. Jautiena vis rečiau pasirodo ant vidurinės klasės pietų stalo. Tai įrodo „Reuters“ agentūros atliktas tyrimas, kuriame buvo apklausti vartotojai, gyvulių augintojai ir mėsininkai.

Anksčiau 86 proc. Argentinoje išaugintų gyvulių tekdavo vidaus rinkai, dabar augintojus kažkiek gelbsti augantis eksportas į Rusiją ir Kiniją – jos dabar yra pagrindinės argentinietiškos jautienos pirkėjos. Bet eksporto su ankstesne paklausa šalyje nepalyginsi. 

Argentiniečiai per pastaruosius 60 metų stengėsi keisti savo mitybos įpročius, valgyti mažiau mėsos, bet vis tiek kartu su Urugvajaus gyventojais lieka didžiausi mėsos mėgėjai pasaulyje. Meniu vyrauja aukštos kokybės argentinietiška jautiena, kepsniai, dešrelės. 

Tiesa, nauja statistika atskleidžia naują realybę –  rugsėjį mėsos kaina šoktelėjo dar 9 proc., o argentiniečių mėgstama jautiena dabar 40 proc. brangesnė nei pernai tuo pačiu metu. Išvedus vidurkį, dabar vienas argentinietis vidutiniškai suvalgo po 49 kilogramus per metus – tai yra žemiausias rodiklis per pastaruosius 60 metų. 

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.