Verslas

2018.10.31 14:58

Vyriausybė nepritarė, kad ūkininkai gamintų alkoholį be licencijos

ELTA2018.10.31 14:58

Vyriausybė nepritarė siūlymui leisti ūkininkams gaminti ir parduoti alkoholinius gėrimus iki 65 proc. alkoholio tūrio be privalomų alkoholio produktų gamybos ir mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijų.

Ministrų kabinetas dėl šio siūlymo balsavo trečiadienio posėdyje. Ūkio ministerijos siūlymu nepritarta ir kitoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kurias inicijavo Seimo nariai Vytautas Kamblevičius ir Remigijus Žemaitaitis.

„Siūlymas neatitinka šios vyriausybės programos nuostatų įvairiomis priemonėmis mažinti alkoholio pasiūlą ir alkoholinių gėrimų prieinamumą“, – posėdyje sakė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Seimo nariai siūlė suteikti teisę ūkininkams, kurių ūkis yra įregistruotas Ūkininkų ūkių registre, kurie teikia kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas ir Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka yra sertifikuoti kaip tradiciniai ūkininkai, per kalendorinius metus gaminti ne daugiau kaip 1000 litrų alkoholinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 65 procentų.

Pasak projekto rengėjų, į šalį plūsta alkoholio kontrabanda, veikia pogrindiniai „pilstuko“ fabrikėliai, todėl nuodijami šalies žmonės ir valstybės biudžetas dėl nelegalios veiklos negauna pajamų dėl nesumokamo akcizo ir pridėtinės vertės mokesčio. Priėmus įstatymo projektą, pasak jo rengėjų, atsirastų tam tikra galimybė kontroliuoti stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gamybos ir pardavimo procesus.

Ūkininkai, norintys gaminti alkoholinius gėrimus ir jais prekiauti, šiuo metu gali įsteigti įmonę ir vadovaudamiesi Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatomis įsigyti atitinkamas licencijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.