Verslas

2018.10.30 20:30

„Standard & Poor`s“ perspėja dėl galimos recesijos Jungtinėje Karalystėje

ELTA 2018.10.30 20:30

„Brexit“ be prekybos sutarties pasirašymo veikiausiai nustumtų Jungtinę Karalystę (JK) į recesiją, panašią į kilusią po pasaulinės finansų krizės 2008 m., kredito reitingų agentūrą „Standard & Poor`s“ cituoja „Reuters“.

Derybos dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES užstrigo nesutarus dėl sienos tarp Šiaurės Airijos, priklausančios JK, ir Airijos.

„Geriausias įvykių scenarijus būtų, jei JK ir ES susitartų ir pasirašytų „Brexit“ susitarimą“, – teigė „Standard & Poor`s“ pasaulio kredito reitingų analitikas Paulas Wattersas, pridurdamas, kad „Brexit“ be susitarimo grėsmė išaugo tiek, kad paveiktų šalies kredito reitingus.

„Standard & Poor`s“ Didžiajai Britanijai yra suteikusi AA kredito reitingą. Tai yra antras pagal patikimumą kredito reitingas po aukščiausio – AAA reitingo. Tačiau kredito reitingų agentūra perspėjo, kad Londono ir Briuselio nesugebėjimas pasiekti susitarimo, tikėtina, sumažintų JK kredito reitingą.

„Standard & Poor`s“ analitikai prognozuoja, kad, nepasirašius „Brexit“ sutarties, šalis prarastų apie 5,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) per trejus metus.

Tuo tarpu nedarbo lygis augtų nuo dabar esančio 4 proc. iki 7 proc., o būstų kainos kristų apie 10 proc., teigiama „Standard & Poor`s“ pranešime.

Po 2008 m. finansų krizės Didžiosios Britanijos ekonomika traukėsi apie 6 proc.