Verslas

2018.10.30 11:22

Paaiškėjo, kodėl iš Vilniaus pakilęs lėktuvas pusiaukelėje leidosi avariniu būdu

lrytas.lt2018.10.30 11:22

Pirmadienio vakarą iš Vilniaus į Londoną turėję nuskristi keleiviai leidosi Berlyne. Tokia informacija sklinda socialiniuose tinkluose.

Žmonės pasakoja, kad vietoj to, kad „Wizz Air“ lėktuvas tūptų Londono Lutono oro uoste, jų kelionė baigėsi Vokietijoje. Leidosi avariniu būdu Keleiviai teigia, jog įgula per mikrofonus pranešė, jog už keliolikos minučių numatomas avarinis lėktuvo nusileidimas, o orlaiviui nutūpus prie jo privažiavo ugniagesių bei medikų brigados. Iš socialiniuose tinkluose paviešintų nuotraukų matyti, kad ugniagesiai vaikščiojo ir lėktuvo salone. Fotografas Rokas Darulis apie šį incidentą rašė socialiniame tinkle „Instagram“.

„Panašu, kad kažkuri lėktuvo dalis sulūžo, todėl lėktuvas nusileido avariniu būdu. Girdėjau garsų ūžimą, tada jis nutilo ir lėktuvas pradėjo greitai leistis. Jaučiuosi kaip iš naujo gimęs“, – socialiniame tinkle rašė jis.

Fotografas taip pat rašė, kad lėktuvo įgula pradėjo greitai bėgioti, anot vyro, „atrodė nervinga“. „Jie mūsų paprašė prisisegti, nes galime patirti turbulenciją. Bet iš įgulos veidų buvo gana aišku, kad jie meluoja“, – rašė jis. Jo teigimu, po kelių minučių lėktuvo pilotas keleiviams pranešė, kad lėktuvas po keliolikos minučių leisis Berlyne. R. Darulis rašė, kad po nusileidimo prie lėktuvo privažiavo daug specialiųjų pajėgų. Keleivio teigimu, įgula kartojo, kad viskas gerai, o lėktuvo gedimas tik smulkus. Po nusileidimo visi keleiviai buvo išlaipinti Berlyno oro uoste, apie kitą skrydį ar kompensuojamą nakvynę viešbutyje niekas nekalbėjo.

Iš lėktuvo išprašyti keleiviai liko Berlyno oro uoste, nes lėktuvas jau nebegali skristi. Tokios žinios – iš socialinių tinklų vartotojų lūpų. „Wizzair“ atstovai detalesnę informaciją portalui lrytas.lt žadėjo pateikti jau netrukus. 

Paaiškino situaciją

Su redakcija susisiekę „Wizz Air“ atstovai paaiškino, kad orlaivis, spalio 29 dieną skridęs iš Vilniaus į Londono Lutono oro uostą (skrydžio nr. W6 8005), nusileido Berlyno Tegelio oro uoste dėl nenumatytų techninių nesklandumų, atsiradusių skrydžio metu. „Atlikta privaloma orlaivio techninė apžiūra. Kad sumažintų vėlavimą, bendrovė nusprendė vykdyti skrydį iš Berlyno į Londono Lutono oro uostą su kitu orlaiviu spalio 30 dieną. Visiems skrydžio keleiviams buvo suteikti maisto kuponai bei apgyvendinimas viešbutyje, kaip numato ES bei „Wizz Air“ reglamentai“, – komentavo bendrovės atstovai.

„Bendrovė nuoširdžiai atsiprašo visų nepatogumų patyrusių keleivių, tačiau kartu norime priminti, kad keleivių, įgulos ir orlaivių saugumas visada išlieka mūsų prioritetu“, – buvo rašoma įmonės siųstame atsakyme.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.