Verslas

2018.10.30 13:09

Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.30 13:09

Antradienį Konstitucijos projekte Vilniuje įjungti unikalūs pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu. Taip pažymėtas „Swedbank“ inicijuotos socialinės akcijos „Žalia šviesa lygioms galimybėms“ startas. Šia akcija bankas siekia atkreipti dėmesį į nelygybę tarp moterų ir vyrų darbo rinkoje ir paskatinti pokyčius visuomenėje bei versle.

Pasak akcijos organizatorių, lyčių nelygybė – tai ne tik algų skirtumai, bet ir stereotipai, kliūtys siekti vadovaujančių pareigų, vaikų priežiūra ir kiti veiksniai.

„Swedbank“ vadovė Dovilė Grigienė kaip probleminę sritį išskiria ir motinystės ir tėvystės atostogas.

„Dar nesame visuomenėje užtikrinę vienodų galimybių daugiau įsitraukti ir tėvui į tėvystės atostogas. Taip pat turime jauno amžiaus vaikų priežiūros trūkumo problemą. Tad tų problemų, kurias galima spręsti, yra visa aibė“, – LRT TELEVIZIJAI sakė D. Grigienė.

Tarp didžiausių šalies įmonių aukščiausių vadovų yra vos 17 proc. moterų. Moteriškomis darbo sritimis vis dar laikomas aptarnavimas, socialinė rūpyba, švietimas. Tai sritys, kuriose atlyginimai reikšmingai atsilieka nuo „vyriškųjų“ sričių, tokių kaip IT ir inžinerija. Vaiko priežiūros atostogų Lietuvoje taip pat dažniausiai eina moterys. Skaičiuojama, kad vienerių ar dvejų metų karjeros pertrauka dažnai lemia atlyginimo atotrūkį, kuris išlieka visu karjeros laikotarpiu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Swedbank“ nuotr.

„Bet kuri visuomenė, kuri nuvertina moterų indėlį profesinėje, mokslo ar socialinėje srityje, netenka didelės dalies savo potencialo. Vis dar susiduriame su stereotipiniu požiūriu į moterų ir vyrų vaidmenis darbo rinkoje, ypač vadovaujančiose pozicijose bei renkantis karjeros kryptį. Todėl labai svarbu uždegti žalią šviesą keičiant  nuostatas bei naikinant stereotipus. Džiugu, kad verslas šiandien mato prasmę siekti šio tikslo ir prisideda prie visai visuomenei svarbių procesų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Statistikos departamento iliustracija

Naujųjų šviesoforų įžiebime dalyvavęs Vilniaus meras Remigijaus Šimašiaus teigia, kad Vilnius visada buvo ir yra ta vieta, nuo kurios prasideda pokyčiai. „Vilnius yra atviras laisvų žmonių miestas, kuriame kiekvienas mūsų turi turėti vienodą galimybę siekti savo tikslų profesinėje srityje ir įgyvendinti asmenines svajones. Tikiu, kad šiandien vienoje pagrindinių miesto arterijų – Konstitucijos prospekte – įjungti naujieji šviesoforai taps teigiamo pokyčio simboliais ir sostinėje, ir visoje šalyje“, – sako R. Šimašiaus.

„Swedbank“ nuotr.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą čia ir įrašuose.