Verslas

2018.10.29 08:30

Paskutinis Britanijos biudžetas prieš „Brexit“ – su finansinėmis „pagalvėmis“

Didžiosios Britanijos finansų ministras užtikrino, kad vyriausybė numatė finansines „pagalves“, kad nekiltų chaosas, jeigu kovą tektų trauktis iš Europos Sąjungos nepasiekus susitarimo. Pirmadienį Philipas Hammondas parlamente pristatys paskutinį biudžetą prieš antrai pagal dydį Europos ekonomikai atsiskiriant iš 27 valstybių bloko.

Iždo kancleris tvirtino vis dar turįs vilčių, kad pavyks pasiekti susitarimą dėl „Brexit“ sąlygų, o jo nepasiekus Britanija turės gelbėtis – koreguoti biudžetą.

„Suformavome biudžetą pagal Finansinės atsakomybės tarnybos prognozes. Tokią sistemą patvirtino parlamentas, tikėdamasis, kad bus sutarta dėl pasitraukimo sąlygų – laisvosios prekybos sutarties, kuria paremtas biudžetas. Jeigu pasieksime geresnį susitarimą, turėsime perviršį. 

Jeigu teks pasitraukti nepasiekus susitarimo, bus kitokios aplinkybės, reikės  kitokio požiūrio. Jeigu nepasiekus susitarimo dėl „Brexit“ ar dėl ko kito, ko nesitikime, ekonomikai reikės paramos per artimiausius mėnesius ar metus, ją suteiksime“, – sakė Didžiosios Britanijos iždo sekretorius.