Naujienų srautas

Verslas2018.10.26 15:40

„Danske Bank“ bylos informatorius liudys Danijos ir Europos parlamentuose

BNS 2018.10.26 15:40

Įtariamą pinigų plovimą per „Danske Bank“ filialą Estijoje atskleidęs britas Howardas Wilkinsonas, praeityje vadovavęs šios finansų grupės teikiamoms paslaugoms Baltijos šalyse, liudys Danijos ir Europos parlamentuose.

H. Wilkinsonas Danijos parlamente pasisakys lapkričio 19-ąją, o Europos Parlamente – lapkričio 21 dieną, skelbia agentūra „Reuters“.

Prieš tai H. Wilkinsonui teks iš „Danske Bank“ gauti oficialų raštą, kuriuo būtų atšauktas jo įsipareigojimas neatskleisti su buvusia darboviete susijusios informacijos. Atitinkamas prašymas „Danske Bank“ išsiųstas, pranešė Europos Parlamento spaudos tarnyba.

Rugsėjį „Danske Bank“ paskelbė jo užsakyto nepriklausomo audito, kuriam vadovavo pirmaujanti Danijos advokatų kontora „Bruun & Hjejle“, ataskaitą, kurioje įvardinta įspūdinga įtartinių pervedimų per šio banko filialą Estijoje suma – daugiau nei 200 mlrd. eurų 2007–2015 metais. Bankas negalėjo paaiškinti tikslios pinigų kilmės, bet teigė, kad beveik ketvirtadalis jų buvo pervesta iš Rusijos.

„Danske Bank“ pripažino nesugebėjęs tinkamai reaguoti į signalus apie įtartinus ir galimai nusikalstamus sandorius, negalįs nustatyti, kiek tiksliai pinigų buvo išplauta per jo padalinį Estijoje. Nors bankas patikino, jog jo vadovai asmeniškai nepažeidė jokių teisinių įsipareigojimų bankui, jo generalinis direktorius Thomasas Borgenas atsistatydino.

Šį skandalą pirmas paviešinęs Danijos laikraštis „Berlingske“ rašė, jog H. Wilkinsonas, vadovavęs „Danske Bank Markets“ veiklai Baltijos šalyse nuo 2007–2014 metais, savo demaskuojančioje ataskaitoje apibūdino, kaip Estijos filialas teikė paslaugas su įtakingais Rusijos politikais siejamiems klientams ir bendrovės, įsikūrusioms Danijoje.

Šiame finansinių aferų skandale – ir vienas sukčiavimo atvejis, kurį į viešumą iškėlė Rusijos kalėjime miręs teisininkas Sergejus Magnitskis, atskleidęs kelių aukšto rango rusų pareigūnų vaidmenį pasisavinus didžiules mokesčių mokėjimui skirtas sumas iš kelių bendrovių, įskaitant tarptautinės investicinių fondų ir turto valdymo „Hermitage Capital“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi