Naujienų srautas

Verslas2018.10.25 21:02

Naujasis FED pirmininko pavaduotojas pritaria tolesniam palūkanų normų didinimui

ELTA 2018.10.25 21:02

Naujai paskirtas Federalinio atsargų banko (FED) valdybos pirmininko pavaduotojas Richardas Clarida teigia, kad JAV ekonomika turėtų ir toliau augti, tačiau, siekiant suvaldyti infliaciją, reikės ir toliau didinti bazines palūkanų normas.

Pirmame viešame pareiškime po jo paskyrimo pirmininko pavaduotoju, R. Clarida teigė, kad, nepaisant triskart padidintų palūkanų normų, FED nustatytas skolinimo rodiklis ir toliau skatina ekonomikos augimą.

„Netgi po FED sprendimo rugsėjį padidinti palūkanų normas manau, kad JAV pinigų politika sudaro palankias sąlygas ekonomikos augimui“, – tikino R. Clarida. Rugsėjį FED padidino palūkanų normas iki 2,25 proc.

„Palūkanų normos dabar, pirmą kartą per dešimtmetį, yra aukščiau FED siekiamo 2 proc. infliacijos rodiklio“, – kalbėjo R. Clarida, pridurdamas, kad „tolesni bazinių palūkanų normų pokyčiai būtų tinkami“.

R. Claridos pareiškimas sutampa su FED pirmininko Jerome`o Powell`o ir visos valdybos pozicija. Rinkų analitikai prognozuoja dar vieną palūkanų normų didinimą šių metų gruodį ir dar tris ar keturis kartus didinamų palūkanų normų 2019 m.

Pasak R. Claridos, net ir esant tokiam žemam nedarbo lygiui bei kylantiems atlyginimams, „darbo rinkai dar yra galimybių stiprėti nekeliant augančios infliacijos grėsmės“.

JAV santaupų rodiklis yra dvigubai aukštesnis nei laikotarpiu prieš 2008 m. finansų krizę, kai namų ūkiai skolinosi pirkiniams.

R. Claridos teigimu, tai reiškia, kad namų ūkiai šiandien yra pasirengę „išlaikyti ar net padidinti vartojimą“, kartu su žemais mokesčiais tai turėtų stumtelėti ekonomiką į priekį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi