Naujienų srautas

Verslas2018.10.24 16:10

VMVT: afrikinis kiaulių maras kelia įtampą tarptautinėje prekyboje

LRT.lt 2018.10.24 16:10

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia gavusi informaciją, kad JAV Žemės ūkio departamento Maisto saugos kontrolės tarnyba (FSIS) nuo praėjusio ketvirtadienio sustabdė visą kiaulienos importą iš Lenkijos. JAV pareigūnų susirūpinimą esą sukėlė afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai šioje valstybėje.

Informuojama, kad FSIS kartu su Augalų ir gyvūnų sveikatos kontrolės tarnyba (APHIS) planuoja atlikti tyrimą, kad įsitikintų, kaip Lenkija taiko ilgalaikes AKM protrūkių kontrolės ir prevencijos priemones.

Lietuviška kiauliena ir jos produktai į JAV eksportuojami nuo 2015 m. Šiuo metu savo produkciją (mėsos konservus, virtas dešras ir dešreles, kepsnelius, paštetus) eksportuoti į JAV  gali 8 Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės.

„Nepaisant AKM grėsmių mūsų šalyje, galimybę eksportuoti kiaulienos produkciją į JAV užsitikrinome po š. m. kovo 12–23 d. Lietuvoje vykusio FSIS ekspertų audito. Auditorių išvados buvo teigiamos, trūkumų nenustatyta ir konstatuota, kad VMVT vykdoma valstybinė maisto ir veterinarijos kontrolė bei AKM kontrolės ir prevencijos priemonės atitinka tarptautinius reikalavimus.

Galimybė mūsų mėsos perdirbėjams parduoti savo produkciją tarptautinėse rinkose yra labai svarbi, tad visus su AKM siejamus signalus apie galimus prekybos ribojimus vertiname ypač rimtai. Todėl atidžiai stebėsime ir tyrimo eigą pas mūsų kaimynus, analizuosime ir vertinsime jo išvadas“, – pranešime žiniasklaidai komentuoja VMVT direktorius Darius Remeika.

Pasak VMVT vadovo, Lietuvos specialistai itin atidžiai stebi ir kaupia visą informaciją apie AKM situaciją Europoje ir pasaulyje. Informacija apie naujus ligos protrūkius skirtingose šalyse gaunama nuolat. Šią savaitę gautas pranešimas, kad pirmasis AKM atvejis nustatytas Bulgarijoje. AKM diagnozuotas šerno gaišenai, aptiktai prie šios valstybės sienos su Rumunija, kurioje liga plinta ypač greitai.

Iš viso AKM laukinėje faunoje ir kiaulių laikymo vietose jau nustatytas 10 ES valstybių, Rusijoje, Moldovoje, Ukrainoje, taip pat Kinijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi