Verslas

2015.09.08 13:45

Druskininkuose sumažėjo turistų iš Lenkijos

ELTA, LRT.lt2015.09.08 13:45

Pusiausvyrą tarp gydomojo ir turistinio-pramoginio pobūdžio kurorto bandantys išlaikyti Druskininkai sulaukia mažiau poilsiautojų iš Lenkijos, nors bendras užsienio turistų skaičius kurorte yra padidėjęs dešimtadaliu.

Pusiausvyrą tarp gydomojo ir turistinio-pramoginio pobūdžio kurorto bandantys išlaikyti Druskininkai sulaukia mažiau poilsiautojų iš Lenkijos, nors bendras užsienio turistų skaičius kurorte yra padidėjęs dešimtadaliu.

Druskininkų gatvėse šią vasarą vyrauja rusų kalba – ja kalba ne tik turistai iš Rusijos ir Baltarusijos, bet ir didžioji dalis kurorto svečių iš Izraelio. Didesnę kalbų įvairovę galima išgirsti vykstant tarptautiniams renginiams, pavyzdžiui, tarptautinei šunų parodai ar sporto varžyboms.

„Per pastaruosius dvejus metus iš Rusijos atvykstančių poilsiautojų padaugėjo 44 proc., iš Baltarusijos – 33 proc., o iš Lenkijos – sumažėjo 19 proc. Tai aiškinama pasikeitusiais politiniais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, valiutos keitimo kursu ir Lenkijos kurortų gerėjančia situacija. Daugėja atvykstančių iš Latvijos, Izraelio“, – vardija Druskininkų vicemeras Linas Urmanavičius.

Pasak jo, šiuo metu Druskininkuose poilsiautojų laukia devynios sanatorijos ir SPA centrai, 17 viešbučių, tiek pat svečių namų ir apie 300 butų privačiame sektoriuje, o bendras apgyvendinimo (lovų) skaičius siekia apie 7,5 tūkst. Druskininkai plėtoja ir konferencinį turizmą – kurorte yra 50 konferencijų salių (4 tūkst. vietų).

Kurorto gyventojų ir svečių traukos centru, ypač vakarais, tapo šokantis ir šviečiantis muzikinis fontanas su šimtu muzikinių kūrinių, tarp jų skamba ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika.

Ateityje kurorte planuojama rekonstruoti centrinę Vilniaus alėją ir ją papuošti dvylikos Zodiako ženklų skulptūromis M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais.

„Dar šįmet bus pradėtas statyti keltuvas per Nemuną iš miesto centro į slidinėjimo trasas. Planuojamas ir Druskininkų vandens parko išplėtimas, vadinamoji „Druskininkų jūra“, su mineralinio vandens baseinu, 75 metrų ilgio pašildyto smėlėto kranto linija“, – planais dalijosi kurorto vicemeras.

Pradėta ir senojo Sveikatingumo parko rekonstrukcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.