Verslas

2018.10.19 13:26

Lietuvius vadina „fintech“ tauta

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.19 13:26

Lietuva palanki „fintech“ (finansinių technologijų) rinkai, ir tas įvaizdis kuriamas ne tik institucijų, bet ir pačių žmonių, sako startuolio „Revolut“ viešųjų ryšių vadovė Ieva Elvyra Kazakevičiūtė.

„Lietuviai yra „fintech“ tauta, nes jie yra labai imlūs tokiom naujovėm, smalsūs, aktyviai domisi ir ieško naujovių, gerai jas priima ir tai labai puoselėja Lietuvos kaip „fintech“ šalies įvaizdį“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė specialistė.

Jos teigimu, „fintech“ rinka vartotojams ypač svarbi tuo, kad suteikia galimybę personalizuoti ir supaprastinti sprendimus. „Visa mokėjimų sistema labai keičiasi ir, manau, gyvename labai įdomiu metu, nes galime stebėti visus tuos pokyčius. Viskas greitėja, patogėja, pinga – tai nauda vartotojui. Finansinės technologijos įgalina žmogų daug daugiau kontroliuoti savo paties finansus, kadangi paslaugas galima individualizuoti pagal savo poreikius“, – sako I. E. Kazakevičiūtė.

Nors technologijos tobulėja, daugelis paslaugų persikelia į virtualią erdvę, bet daugėja ir grėsmių. Kibernetinis saugumas tampa taip pat svarbia tema. Atsirandant vis naujų būdų, kaip išvilioti pinigus arba asmeninę informaciją, I. E. Kazakevičiūtė sako, kad labai svarbu skirti deramą dėmesį švietimui apie grėsmes.

Tiems, kurie domisi „fintech“ tendencijomis, kitą savaitę kviečiami į „Rise Vilnius“ organizuojamus renginius.

Daugiau – pokalbyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt