Verslas

2018.10.18 19:34

Prancūzija: interneto gigantai privalo mokėti daugiau mokesčių

ELTA 2018.10.18 19:34

Europa pernelyg ilgai kalbėjo ir nieko nedarė, kad tokie interneto gigantai kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“ sumokėtų daugiau mokesčių, ketvirtadienį teigė Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire`as, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

B. Le Maire`as teigė, kad visi techniniai klausimai apie tai, kaip turėtų būti įvedami nauji mokesčiai didžiosioms technologijų įmonėms, jau yra išspręsti.

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybė siekia priversti įmones, pajamas gaunančias iš skaitmeninių paslaugų teikimo, mokėti daugiau mokesčių ES šalyse. Vokietija pritaria tokiam siekiui, tuo tarpu mažosios Europos valstybės, tokios kaip Liuksemburgas ir Airija, kuriose mokesčiai įmonėms yra itin maži, prieštarauja šiems siūlymams.

Pasak B. Le Maire'o, maža ar vidutinio dydžio įmonė Prancūzijoje, Vokietijoje ar Italijoje sumoka vidutiniškai 14 proc. daugiau mokesčių negu gigantai, tokie kaip „Google“ ar „Amazon“.

Europos Komisijos (EK) siūlymu, didžiosios įmonės turėtų mokėti 3 proc. mokestį nuo jų apyvartos ES. Taip būtų surinkta apie 5 mlrd. eurų per metus.

„Pats laikas Europai apsispręsti, ar ji nori būti paklusniu, ar nepriklausomu žemynu“, – pareiškė B. Le Maire`as.