Verslas

2018.10.18 14:31

Nepaliesti sankcijų: Rusijos turtuoliai toliau lobsta

LRT.lt2018.10.18 14:31

Vidutinio Rusijos gyventojo nuotaikos gali būti karčios dėl infliacijos, mažinančios jo perkamąją galią, tačiau šalies turtingiausieji pasaulyje pirmauja pagal turto augimą, rašo „Bloomberg“. Šiemet 10 Rusijos turtingiausiųjų gali pasigirti 10,8 proc. išaugusiu turtu, tuo metu JAV turtuolių turtas augo 7,5 proc.

Didžiosios Britanijos turtingųjų elito turtas augo 3,4 proc. Pastarasis augimas kiek stebina ekspertus, mat turtas augo nepaisant nuolatinių derybų dėl „Brexit“ bei prastėjančių santykių su Maskva.

Energetikos magnatai Leonidas Michelsonas, Genadijus Timčenka ir Vagitas Alekperovas labiausiai išaugino savo turtą, o tai jiems padėjo padaryti augančios naftos kainos.

V. Alekperovas yra didžiausias „Lukoil“, bendrovės, gaminančios apie 2 proc. pasaulio naftos, akcininkas. L. Michelsonas ir G. Timčenka kontroliuoja didžiausią nevalstybinę dujų bendrovę „Novatek“.

Blogiausiai šiame indekse atrodo Kinija – 10 turtingiausiųjų šios šalies žmonių prarado 27 proc. turto. Taip nutiko daugiausia dėl to, kad jie pardavė dalį savo nekilnojamojo turto ir technologijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt