Naujienų srautas

Verslas2018.10.17 21:57

Pasitikėjimui rinkomis krintant, akcijos smuko

ELTA 2018.10.17 21:57

JAV ir Europos akcijų vertė trečiadienį smuko, prekiautojams nerimaujant dėl pasaulio prekybos nepastovumo ir aukštų naftos kainų. Net ES pasiūlymas pratęsti pereinamąjį „Brexit“ laikotarpį nepadėjo Londono akcijų biržai išlaikyti teigiamų tendencijų.

ES pasiūlymas ir mažėjanti Didžiosios Britanijos infliacija padėjo Londono „FTSE 100“ indeksui trumpam ūgtelėti, tačiau tiek šis, tiek ir Frankfurto bei Paryžiaus indeksai dieną baigė smukimu.

Volstrite, nuo prekybos pradžios praėjus 2 valandoms, pagrindinis „Dow Jones Industrial Average“ indeksas smuko 0,3 proc.

„Barclays“ vyriausiasis ekonomistas Antonio Garcia Pascualis teigė, kad du pagrindiniai veiksniai temdo perspektyvas akcijų rinkose - galimas naftos kainų augimas iki 100 dolerių už barelį ir pasaulį kamuojantis prekybos karas.

Investuotojai baiminasi dėl įtampos Saudo Arabijoje galimai kilsiančių naftos kainų.

„Tai yra ypač svarbus iššūkis Europai, kuri yra itin priklausoma nuo naftos importo“, – interviu AFP sakė A. G. Pascualis, pridurdamas, kad Europa negalėtų susitvarkyti su staigiai pakilusia naftos kaina.

„Barclays“ prognozuoja, kad, naftos kainai pakilus iki 100 dolerių už barelį, pasaulio ekonomikos augimas 2019 m. sumažėtų 0,6 proc.     

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi