Verslas

2018.10.17 19:04

Panevėžys puoš Kalėdų eglę už 150 tūkst. eurų

Zinaida Paškevičienė, Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.17 19:04

Savivaldybės jau rengiasi Kalėdoms ir skelbia konkursus Kalėdų eglei puošti. Ne kartą už nevykusiai papuoštą eglę kritikuota Panevėžio savivaldybė šiemet užsimojo plačiai – miestą padabinti už 150 tūkst. eurų.

Panevėžyje šventės keičia šventes, tačiau kai kurios dekoracijos užmirštamos ir paliekamos. Tik ne Kalėdų eglės – jos keičiamos kasmet, o jų puošimas vis brangsta.

Šiemet eglės ir aplinkinių gatvių puošyba kainuos beveik 150 tūkst. eurų 60-čia tūkst. daugiau nei pernai. Savivaldybės skelbtame konkurse dalyvavusios 3 bendrovės, pasak vyriausiosios architektės, pasiūlė maždaug vienodą kainą. Jos teigimu, norinčiųjų puošti miestą buvo prašoma pateikti naujų idėjų ir, svarbiausia, kokybiškai jas įgyvendinti.

„Aš esu vyriausiasis architektas, mano pareiga, kad Panevėžys atrodytų gerai. Man atrodo, kad kai Panevėžys atrodys gerai, tai yra trauka verslui, kitiems žmonėms. Tada visiškai kitaip pildysis tas pats biudžetas. Jeigu biudžetas subalansuotas, iš anksto suplanuotas ir taryba jam pritarė, reiškia viskas yra gerai“, – teisinosi Panevėžio savivaldybės vyr. architektė Daiva Gasiūnienė.

Vyriausioji architektė teigia, kad Kalėdų puošmenos – brangus dalykas, todėl siūlo nesistebėti tokia kaina. Nors ji nustebino ir patį laikinąjį miesto merą.

„Suma nemaža yra, nežinau visų detalių, drįstu tą pasakyti, nedalyvavau tame pasitarime. Pats pasidomėsiu, kaip iš tikrųjų yra, ar suma reali, kokia numatoma puošyba, galima sakyti daug ar mažai, su kuo mes lyginsime“, – kalbėjo laikinasis Panevėžio meras Petras Luomanas.

Panevėžiui su 95 tūkst. gyventojų artimiausi Šiauliai, o jie eglutei ir puošmenoms išleis beveik 3 kartus mažiau – iki 55 tūkst. eurų.

Klaipėda pasipuoš už maždaug 200 tūkst., Kauno planuose apie 170 tūkst. eurų,  o sostinė, kurios eglutė pripažinta gražiausia Europoje, išleis beveik tiek pat, kaip ir planuoja Kaunas, tačiau, pasak Vilniaus savivaldybės atstovų, dar bus prašoma tarybos skirti daugiau lėšų.