Naujienų srautas

Verslas2018.10.17 12:44

G. Petrauskas: teismas nenutraukė Kauno stadiono rekonstrukcijos sutarties

BNS 2018.10.17 12:44

Lietuvos apeliaciniam teismui nusprendus, kad Turkijos bendrovės paskelbtimas S. Dariaus ir S. Girėno stadiono Kaune rekonstrukcijos laimėtoja buvo neteisėtas, sutarties su šia bendrove nutraukti kol kas nesvarstoma.

„Teismo sprendimų laikomės. Teismo sprendimas nenutraukė sutarties, nepasisakė apie ją nieko, reiškia sutartis toliau vykdytina“, – BNS trečiadienio rytą sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Jis sakė, kad detaliau komentuoti sprendimą ir tolesnius savivaldybės veiksmus galės tuomet, kai į didelės apimties teismo nutartį bus geriau įsigilinta.

„Ten konstatuoti tam tikri pažeidimai, tačiau žymiai konkrečiau galėsime komentuoti, kai į ją įsigilinsime. Tačiau tenai nieko apie tai, kad sutartis būtų sudaryta neteisėtai, nešnekama“, – sakė G. Petrauskas.

Paklaustas, kodėl savivaldybė darė sprendimus, kurie dabarteismo yra pripažinti neteisėtais, jis pabrėžė, kad svarbus turėtų būti galutinis rezultatas: už patrauklią, ne už didžiausią kainą statomas stadionas.

„Normalu turbūt, kad kažką darant padarai klaidų. Jei nieko nedarai, tada ir nesuklysti“, – sakė G. Petrauskas.

Kauno savivaldybės skelbtame konkurse „KAYI Insaat Sanayi Ticaret A.S.“ paskelbtas laimėtoju, nes pasiūlė mažiausią kainą – 34,95 mln. eurų. Rekonstrukcijos darbai pradėti rugpjūčio mėnesį.

Dalį lėšų projektui planuojama gautiiš Europos Sąjungos fondų.Likusią sumą finansuoti planuoja savivaldybė ir vyriausybė.

2019 metais stadiono rekonstrukcijai vyriausybė biudžete yra numačiusi 1,7 mln. eurų. Pasak G. Petrausko, svarbu, kad vyriausybė įgyvendintų savo įsipareigojimus, o ne tai, kaip šios sumos pasiskirstys per kelerius metus.

„Mes tikime, kad vyriausybė vykdys savo įsipareigojimą prisidėti devyniais milijonais, o ar pradžioj bus vienas ir po to aštuoni, ar du ir septyni ar dar kažkaip, tai mums nėra svarbu. Su pinigų srautu savivaldybėje nėra blogai“, – sakė jis.

Planuojama, kadstadionorekonstrukcijos darbai bus užbaigti per 20 mėnesių nuo sutarties pasirašymo šių metų liepą.

Po rekonstrukcijosstadioneesančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionasturės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi