Naujienų srautas

Verslas2018.10.16 17:53

Teismo verdiktas: turkų pergalė Kauno stadiono rekonstrukcijos konkurse – neteisėta

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno stadioną Kaune rekonstruojantys turkai vėl susidūrė su kliūtimis teisme. Antradienį Apeliacinis teismas nusprendė, kad turkų pergalė rekonstrukcijos konkurse buvo neteisėta. Be to, Kauno savivaldybei dar skirta 25 tūkstančių eurų bauda. Turkų kompanijos atstovai teigia, kad sprendimas nestabdys rekonstrukcijos darbų.

Stadionų statybos Lietuvoje stringa panašiai kaip Lietuvos futbolo rinktinės žaidimas. Apeliacinis teismas antradienį pripažino neteisėtu Kauno savivaldybės administracijos sprendimą balandžio 10 d. paskelbti laimėtoju KAYI Insaat Sanayi Ticaret A.S. rekonstrukcijos konkurse. Turkijos kompanija, beje, jau pradėjo S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro centrinio stadiono tribūnų išplėtimo, daugiafunkcio sveikatinimo, kultūros ir užimtumo centro statybas.

Skundus Apeliaciniam teismui pateikė konkursą pralaimėjusios įmonės „Versina“ ir „Litcon“. Liepos mėnesį jų skundus Kauno apygardos teismas buvo atmetęs kaip nepagrįstus. Turkijos įmonės atstovas, advokatas Gintaras Černiauskas 15min teigė, kad kaip tik dabar svarstoma skųsti teismo sprendimą Aukščiausiajam teismui. „Šis sprendimas rekonstrukcijos darbų nesustabdys. Teismas rėmėsi neteisingomis išvadomis“, – teigė G. Černiauskas.

15min žiniomis, teismo sprendimą nagrinėja ir Kauno savivaldybės administracija, tačiau komentarus žada pateikti trečiadienį. Skundų autoriai kaltina turkus, kad šie negalėjo pasikviesti subrangovų darbams, todėl reikalavo jų pergalę konkurse paskelbti negaliojančia.

Tačiau G. Černiauskas teigė, kad pasirinkti subrangovus leido Viešųjų pirkimų tarnyba, su kuria buvo konsultuotasi. Kauno m. savivaldybės skelbtame konkurse KAYI Insaat Sanayi Ticaret A.S. pasiūlė mažiausią kainą – 34,95 mln. Eur. Rekonstrukcijos darbai pradėti rugpjūčio mėnesį.

Skelbta, kad S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos darbai bus užbaigti per 20 mėnesių. Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius padidėtų nuo 9,5 iki 15 tūkstančių, o visos tribūnos turėtų būti uždengtos stogu. Stadionas turės modernią šildomą dangą ir turėtų atitikti aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi