Verslas

2018.10.16 13:49

Vyriausybė pritarė kitų metų biudžetui: kokie pokyčiai laukia

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt2018.10.16 13:49

„Vyriausybė posėdyje pritarė 2019-ųjų metų valstybės biudžeto teisės aktų projektams“, – po aptarimo vyriausybėje kalba premjeras Saulius Skvernelis. Pasak jo, kitų metų biudžetas yra nukreiptas į dirbančiųjų asmenų pajamų didinimą ir struktūrinių reformų įgyvendinimą. Biudžete, S. Skvernelio teigimu, numatytus „įspūdingos sumos medikų atlyginimams didinti“. LRT.lt naujienų portale kviečiame tiesiogiai stebėti premjero Sauliaus Skvernelio spaudos konferenciją.

Prognozuojama, kad valstybė į biudžetą kitais metais surinks 16,7 proc. daugiau pajamų, tačiau išleis 22,2 proc. daugiau nei šiemet. Nepaisant to, premjeras pabrėžia, kad yra laikomasi griežtos fiskalinės politikos.

„2019-ųjų biudžetas yra nukreiptas į dirbančiųjų gyventojų pajamų didinimą, finansuojamos suplanuotos struktūrinės reformos. Tačiau labai noriu pabrėžti, kad mūsų fiskalinė politika išlieka griežta.

Kitų metų biudžetas, planuojama, ir vėl bus perteklinis – perteklius sudarys apie 0,4 proc. Turėsime ir rezervą, jei Lietuvą ištiktų vienokia ar kitokia krizė, nors aš tuo netikiu“, – teigia premjeras.

Žada įspūdingas sumas medikams

Pasak S. Skvernelio, biudžete numatytus pokyčius pajus visi visuomenės sluoksniai. Biudžeto asignavimai, anot premjero, didėja visoms sritims, ypač toms, kuriose numatomos struktūrinės reformos.

„Įspūdingos sumos yra numatytos medikų atlyginimų didinimui – apie  170 mln., švietimo reforma sulauks daugiau nei 100 mln. eurų padidėjimo.

Geresnės prognozės yra ir mūsų senatvės pensininkams: jei metų pradžioje prognozavome, kad senatvės pensijos kitąmet turėtų kilti vidutiniškai 21 euru, tai dabar skaičiuojame, kad jos didės apie 26,5 euro. Taip pat indeksuosime ir didinsime mažiausias šalpos senatvės pensijas“, – kalba S. Skvernelis.

S. Skvernelis pažymi, kad jau yra priimtas sprendimas dėl minimalios mėnesio algos – kitąmet ji bus 20 eurų didesnė. Vyriausybės posėdyje pritarta ir vaiko pinigų didinimui – už vieną vaiką išmoka sieks 50 eurų.

Pasak premjero, nors parama būstui jaunoms šeimoms įsigyti buvo vertinama labai skeptiškai, numatyta pastebimai didinti ir šių išlaidų eilutę.

Per trejus metus aplenksime kaimynes

„Turime trimetį mokesčių pokyčių planą. Per trejus pasieksime darbo jėgos apmokestinimo sumažinimą 6 proc. Taip tapsime konkurencingiausi pagal darbo užmokesčius Baltijos šalyse.

Gyventojai taip pat galės susimažinti apmokestinamas pajamas. Kalbama apie gyventojų pajamų mokesčių deklaracijas, kuriose bus galima nurodyti išlaidas transporto, būsto remontui, auklės paslaugoms“, – tikina premjeras.

Pasak premjero, su kitų metų biudžetu įvesta ir dar viena naujovė – mokslininkų teikiamas būsimų išlaidų įvertinimas.