Verslas

2018.10.15 16:01

Bendradarbiauti didinant kultūros darbuotojų algas jau nusprendė 55 savivaldybės

LRT.lt2018.10.15 16:01

55 savivaldybės iš 60 jau pasirašė bendrą memorandumą su Kultūros ministerija, kad bendradarbiaus ir prisidės ženkliau didinant savivaldai pavaldžių kultūros ir meno įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, praneša Kultūros ministerija.

Dar viena žada pritarti memorandumui, ir dvi savivaldybės lauks tarybų sprendimo.

Biržų ir Ignalinos savivaldybės ministerijai atsiuntė atsakymą, kad nepalaiko memorandumo ir neprisidės prie atlyginimų didinimo.

„Tai labai svarbus savivaldos finansinis indėlis, savo svarba pranokstantis piniginę išraišką. Ko gero, pirmą kartą Lietuvoje matome tokį brandų politinį požiūrį ir aiškų valdžių bendradarbiavimo ženklą“, – pranešime sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Spalio 4 d. kultūros ministrė buvo susitikusi su šalies savivaldybių vadovais, jų atstovais ir aptarė galimybes pakelti savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus bei paragino prisidėti prie ženklesnio darbo užmokesčio didinimo. Savivaldybių vadovai buvo pakviesti iki spalio 12 d. pasirašyti memorandumą, kuriuo deklaruojamas siekis per ateinančius trejus metus pakelti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus ir panaikinti atotrūkį nuo švietimo darbuotojų darbo užmokesčio. Šiame dokumente valstybė ir savivaldybės įsipareigoja vienoda dalimi prisidėti prie algų didinimo.

Vyriausybė kitais metais yra numačiusi skirti 3,5 mln. eurų atlyginimų kėlimui kultūros sektoriuje. Tačiau  per daugelį metų susiformavusios didelio atlyginimų atotrūkio nuo kitų sričių darbuotojų neįmanoma įveikti iš karto, per vienus metus. Ministro pirmininko potvarkiu yra sudaryta darbo grupė, kuri iki spalio 26 dienos pateiks pasiūlymus, iš kokių šaltinių ir kaip darbo užmokesčio didinimą išdėlioti per trejus metus ir kokį teisinį reglamentavimą taikyti.

Memorandume taip pat pažymima, kad vyriausybė taikys papildomas kompleksines finansines priemones kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt