Verslas

2018.10.12 20:53

Italijos ekonomikos ministras paneigė kalbas apie „Alitalia“ nacionalizavimą

ELTA2018.10.12 20:53

Italijos ekonomikos ministras Giovannis Tria paneigė, kad skolų kamuojama oro linijų bendrovė „Alitalia“ galėtų būti iš dalies nacionalizuota. G. Tria paneigė tokių planų egzistavimą praėjus kelioms valandoms po to, kai premjero pavaduotojas Luigis Di Maio penktadienį paskelbė apie tokią galimybę.  

„Manau, kad aš turėčiau būti tas, kuris kalba apie tokius planus. Niekada nekalbėjau apie jokias galimybes nacionalizuoti „Alitalia“, – Tarptautinio valiutos fondo susitikime teigė G. Tria.

Jokiai politinei partijai nepriklausantis G. Tria dažnai prieštarauja valdančiosios koalicijos vadovų L. Di Maio ir Matteo Salvinio pasisakymams.

Italijos skolų kamuojama oro linijų bendrovė pernai jau pranešė apie bankrotą, tačiau kol kas įmonės gyvybę palaiko valstybės paskolinti 900 mln. eurų.
Vyriausybė iki spalio 31 d. turi surasti „Alitalia“ pirkėją, antraip įmonei turės būti paskelbtas bankrotas.

Vokietijos „Lufthansa“ yra pareiškusi norą nusipirkti „Alitalia“ su sąlyga, kad įmonė bus visiškai pakeista, atleidžiant didžiąją dalį darbuotojų.

„Alitalia“ neturėjo pelno nuo pat 2002 m. 2008 m. įmonė buvo privatizuota. Pasak transporto eksperto Andrea Giuricino, „Alitalia“ šiemet turėtų patirti apie 453 mln. eurų nuostolių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt