Verslas

2018.10.12 11:00

Kontrolė Neringoje: į darbą kasdien turėjo neštis telefonus su sekimo programa

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.12 11:00

Pavasarį dalis įmonės „Neringos komunalininkas“ darbuotojų be šluotos į darbą turėjo neštis ir darbdavio duotus išmaniuosius telefonus su sekimo programa, kuri privalėjo būti įjungta visą dieną. Kai kurie darbuotojai piktinasi, kad buvo pažeidžiamos jų teisės. Darbdavys tikina, kad porą mėnesių trukęs eksperimentas pasiteisino – pagerėjo darbo drausmė ir kokybė.

Neringa poilsiautojus žavi ne tik išskirtine gamta, bet ir švara. Kad taip būtų, Juodkrantėje pluša kone dvi dešimtys valytojų.

Kai kuriuos darbuotojus papiktino „Neringos komunalininko“ vadovų sprendimas – pavasarį Preiloje ir Juodkrantėje valytojams išduoti mobilieji telefonai su programine įranga. Ji turėjo būti įjungta pradėjus darbą ir išjungta – jį baigus.

„Visiškas nepasitikėjimas žmogumi. Yra krūva daiktų, kuriems pinigus galima išleisti. Kaip jie perka tokius brangius telefonus? <...> Kiek jų pirko – aš nežinau. <...> Žmonės net darbo drabužių neturi, dabar apavas – savas“, – sako prisistatyti nenorėjusi įmonės darbuotoja.

LRT stop kadras

Kita darbuotoja Adelė teigia pokyčių nesureikšminanti: „Nei aš sureikšminu, nei ką. Įsidėjau į kišenę ir viskas. Darbe dirbu atsakingai, man nieko nesako, gali duoti kad ir penkis telefonus.“

„Neringos komunalininko“ vadovė Danguolė Seselskytė teigia, kad telefonai išdalinti po gyventojų skundų dėl prasto valymo. Jos teigimu, šis sprendimas išsprendė kilusias problemas.

Apie tai, kad bus sekamas judėjimas, kiekvienas darbuotojas buvo informuotas atskirai, tačiau jokia sutartis nebuvo pasirašoma. Žmonės piktinasi, kad darbdavys pažeidžia jų teisę į privatų gyvenimą.

Daugiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.