Naujienų srautas

Verslas2018.10.11 19:14

Astravo AE dygsta, o įrodymų apie jos saugumą vis dar nėra

Ketvirtadienį Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja po balsavimo rekomendavo Baltarusijos branduolinės saugos inspekcijai neišduoti licencijos Astravo atominei elektrinei, kol nebus sutvarkyti visi saugumo reikalavimai. Lietuvos valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko pavaduotojo Vido Pauliko teigimu, klausimai, kuriuos reikėjo išspręsti prieš pradedant statyti elektrinę, tebėra atviri ir dabar.

„Nuo pat pradžios, kai pradėtas įgyvendinti projektas, Lietuva kėlė klausimus dėl vietos parinkimo. Mūsų manymu, ši vieta buvo parinkta neišanalizavus visą informaciją ir ne pagal visus tarptautinius reikalavimus. Pavyzdžiui, nebuvo išnagrinėta įtaka Lietuvos teritorijai ir ypač Vilniui, jei įvyktų branduolinė avarija šioje atominėje elektrinėje“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Paulikas.

Pasak pašnekovo, buvo keliami ir tokie klausimai, kaip atsparumas lėktuvo kritimui ir sistemų pajėgumas atlikti saugos funkcijas. Taip pat buvo prašoma atlikti streso testų analizę.

„Kol kas šie visi klausimai iš esmės yra atviri ir tai, kad atominė elektrinė ir toliau yra statoma, kelia tam tikrą rūpestį“, – tikino V. Paulikas.

Kalbėdamas apie atominės elektrinės statybų progresą, atominės energetikos saugos specialistas sakė, kad šiuo metu elektrinėje jau yra sumontuota tam tikra įranga, kurią reikia išbandyti.

„Pirmieji taip vadinami šaltieji bandymai yra atliekami be radioaktyviųjų medžiagų. Reikėtų pabrėžti, kad kol kas į pačią aikštelę nėra atvežtas nei branduolinis kuras, nei kitos radioaktyviosios medžiagos. Per šiuos bandymus, jei ir įvyktų kažkokie nesklandumai, į aplinką nepatektų kenksmingos medžiagos ir aplinka bei Neries vanduo nebūtų užteršti“, – tikino V. Paulikas.

Žiniasklaida praneša, kad atominės elektrinės atidarymas nukeltas į 2019 m.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi