Naujienų srautas

Verslas2018.10.11 21:10

Lietuvos banko atstovas ramina: apie krizę galvoti dar neturėtume

Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) sumažinus pasaulio ir Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, ekspertai mano, kad tai vienas iš ženklų, rodantis artėjantį ekonominį sunkmetį. Tačiau Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus įsitikinęs, kad dramatizuoti situacijos nereikėtų.

„Šiuo metu Lietuva yra, pavadinkime, ciklinio pakilimo etape. Tai reiškia, kad mūsų ekonomikos automobilis važiuoja šiek tiek didesniu negu saugus greitis. Po tokio ciklinio pakilimo turėtume galvoti ne apie nuosmukį, ne apie krizę, bet apie natūralų augimo sulėtėjimą, t. y. jis vis dar išlikti, bet gali būti lėtesnis negu tas, kurį dabar matome“, – LRT TELEVIZIJAI sako ekonomistas.

Anot jo, šiuo metu Lietuvoje labai sparčiai auga darbo užmokestis – net 11 proc. Kaip prognozuoja Lietuvos bankas, toks augimas artimiausiu metu išliks, tačiau ekonomistas įspėja ir apie su tuo susijusias grėsmes.

„Trumpuoju laikotarpiu džiaugiamės augančia perkamąja galia, bet ilguoju laikotarpiu didesni atlyginimai, ypač jei jie viršija našumo augimą, daro įtaką šalies konkurencingumo mažėjimui“, – aiškina G. Šimkus.

Dabar, jo teigimu, tiek Lietuvos, tiek pasaulio ekonomika yra pakankamai tvirta, o tikrasis išbandymas Lietuvos laukia, kai pagrindinės šalies prekybos partnerės susidurs su sunkumais.

Išsamiau – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi