Verslas

2018.10.11 17:08

Abejojama, ar po „Brexit“ pasirašytos prekybos sutartys padės JK ekonomikai

ELTA2018.10.11 17:08

Abejojama, ar Jungtinės Karalystės (JK) planas po išstojimo iš ES sudaryti daugybę prekybos sutarčių su įvairiomis pasaulio šalimis padės šalies ekonomikai, cituodama Biudžeto atsakomybės institutą (OBR), praneša naujienų agentūra „Reuters“.

„Brexit“ šalininkai yra pabrėžę, kad Didžioji Britanija privalo sudaryti prekybos sutartis su ne Europos Sąjungos šalimis, svarbiomis pasaulinės prekybos arenoje.

Biudžeto atsakomybės institutas, atsakingas už ekonominių prognozių teikimą Didžiosios Britanijos vyriausybei, pranešime skelbė, kad tokie prekybiniai susitarimai su pasaulio šalimis neturėtų pagerinti ekonominių prognozių ateinantiems 5 metams.

„Tokie dvišaliai susitarimai ne tik sunkiai suderinami, bet ir, tikėtina, nelabai efektyvūs“, rašoma pranešime.

Institutas teigė, kad prekybos sutartis su JAV, kuri yra antra pagal dydį Didžiosios Britanijos prekybos partnerė, padidintų ekonomikos augimą tik apie 0,2 proc. per metus.

„Brexit“ be prekybos sutarties pasirašymo įtakos Didžiosios Britanijos ekonomikai būtų beveik neįmanoma apskaičiuoti, todėl, kad tai bus pirmas šalies pasitraukimas iš ES nuo pat Bendrijos įkūrimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.