Naujienų srautas

Verslas2018.10.11 15:06

TVF vadovė gina JAV centrinio banko sprendimą didinti palūkanų normas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.10.11 15:06

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde gina Jungtinių Valstijų centrinio banko sprendimą didinti palūkanų normas, nors pats bankas dėl šio žingsnio susilaukė prezidento Donaldo Trumpo kritikos – šis banko atstovus išvadino „bepročiais“. Ji sako, kad padidinimai buvo „būtinas žingsnis“.

Gerus rezultatus Volstryto biržose prezidentas dažnai pateikdavo kaip įrodymą, jog jo politika, įskaitant ir agresyvesnę prekybos strategiją, yra sėkminga.

Kai Volstryto akcijų pagrindiniai indeksai krito po daugiau kaip 3 proc., dėl to prezidentas kaltę suvertė Jungtinių Valstijų centriniam bankui dėl jo sprendimo didinti palūkanų normas.

Tačiau TVF vadovė sako, kad šis centrinio banko sprendimas buvo būtinas. Jos teigimu, auganti nežinomybė dėl prekybos įtampos tarp Vašingtono ir tokių prekybos partnerių kaip Kinija sukūrė „precedento neturinčią situaciją“ pasaulio ekonomikai.

Ketvirtadienį pranešta, kad Azijos ir Europos akcijų rinkos tik atsidariusios patyrė nedidelį nuosmukį, kai trečiadienį buvo užfiksuotas blogiausias šių metų rezultatas Volstryte. Lyg domino principu akcijų vertės kritimas fiksuojamas viso pasaulio akcijų rinkose. 

Ketvirtadienį ir Vokietija paskelbė prognozuojanti savo ekonomikos augimo mažėjimą. Ji teigia tokį sprendimą priėmusi dėl prastėjančios tarptautinės prekybos aplinkos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi