Verslas

2018.10.10 22:21

Prekyba internetu ir užsienio plėtra didina IKEA pardavimus

ELTA 2018.10.10 22:21

Švedijos baldų prekybos gigantas IKEA trečiadienį pranešė apie augančius pardavimus. Anot įmonės atstovo, pardavimai augo dėl padidėjusios prekybos internetu bei naujų parduotuvių užsienyje, įskaitant ir pirmąją parduotuvę Indijoje, atidarymo.

Skatindama prekybą internetu, IKEA siūlo papildytos realybės aplikaciją, leidžiančią pirkėjams virtualiai „pastatyti“ baldus savo namuose.

Iš viso įmonės prekių ir paslaugų pardavimai augo iki 38,8 mlrd. eurų, palyginti su 38,3 mlrd. praeitais metais, savo pranešime skelbė IKEA.

Geriausiai žinoma dėl baldų žemomis kainomis, IKEA per pastaruosius 12 mėnesių atidarė 19 naujų parduotuvių, tarp jų pirmąsias parduotuves Indijoje ir Latvijoje. Dabar įmonė veikia daugiau nei 50 rinkų visame pasaulyje.

IKEA atstovas paskelbė, kad po dešimtmetį trukusių derybų 2019 m. įmonė atidarys pirmąją parduotuvę Ukrainoje. Taip pat planuojami naujų parduotuvių atidarymai Čilėje, Kolumbijoje ir Peru.

IKEA įkūrėjas Ingvaras Kampradas, paauglystėje, 1943 m., įkurtą pašto siuntų įmonę pavertęs viena didžiausių pasaulyje baldų prekybos įmonių, mirė šių metų sausį, sulaukęs 91 metų.