Verslas

2018.10.08 19:58

Vokietija perspėja: pasaulinis nuosmukis tapo labiau tikėtinu

ELTA 2018.10.08 19:58

Pasaulinis ekonomikos nuosmukis tapo labiau tikėtinu, Vokietijos centrinis bankas tai skelbs Indonezijoje vyksiančiame finansų ekspertų ir įstatymų leidėjų susitikime, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Centrinių bankų atstovai ir finansų ministrai iš viso pasaulio šią savaitę susitiks Balyje rengiamuose kasmetiniuose Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko posėdžiuose. Juose bus aptariama padidėjusi įtampa tarp JAV ir Kinijos bei finansų krizės kai kuriose kylančios ekonomikos šalyse.

Vokietijos centrinio banko atstovas posėdžiuose praneš, kad, nepaisant to, jog pasaulinis ekonomikos augimas išlieka stabilus, ekonominis ciklas jau buvo pasiekęs savo aukščiausią tašką, tuo tarpu, kai rizikos padidėjo dėl politinio nestabilumo.

„Ekonominis ciklas Vokietijoje ir pasaulyje daro nuosmukį labiau tikėtinu“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė banko vadovo pavaduotoja Claudia Buch.

„Tai sumažina fiskalinės sistemos konsolidavimo ir kapitalo kaupimo galimybes, siekiant sušvelninti ekonominio ciklo rizikas“, – teigė ji.