Verslas

2018.10.09 22:28

Ekonomistė įvertino artėjančią krizę: Lietuva dar nepasiruošusi

Naujausios apklausos duomenimis, 41 proc. lietuvių mano, kad krizė užklups pačiu artimiausiu metu, tačiau jai pasiruošę jaučiasi tik penktadalis. Ekonomistė Jekaterina Rojaka tikina, kad krizės yra neišvengiamos ir ragina joms pasiruošti.

„Kiekvieną kartą, kai baigiasi viena krizė, iškart atsiranda ženklų, kad tuoj turėtų būti kita krizė. Reikia suprasti, kad krizės yra neišvengiamas dalykas. Tai krizių nereikia bijoti – joms reikia tinkamai pasiruošti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė J. Rojaka.

Ekonomistė lygina krizes su gripo virusu, kuris mutuoja.

„Krizės yra linkusios evoliucionuoti, jos mutuoja kaip gripo virusas – kiekvienais metais jis truputį kitoks. Krizės lygiai taip pat truputį keičiasi, nes jei jos būtų vienodos, būtų labai lengva surasti tas priemones joms įveikti“, – pastebėjo J. Rojaka.

Kalbėdama apie ekonomikos krizių požymius, pašnekovė pabrėžė, kad sąlygos dabar būtų visai kitokios nei prie 10 metų.

„Mes gyvename kitame pasaulyje nei prieš dešimtmetį. Visų pirma, didžiosios Lietuvos ekonomikos bėdos yra išnykusios – mes neturime tokio didelio prekybos deficito ir skolinimosi tempo, kaip buvo prieš dešimtmetį. Viskas po truputį atslūgo, bent jau makroekonominė bazė yra nebloga“, – tikino J. Rojaka.

Vis tik, ekonomistės manymu, Lietuva krizei dar nėra pasiruošusi: nesukauptas pakankamo dydžio rezervas.

Išsamiau – įraše.