Verslas

2018.10.05 11:14

Karšta vasara nuostolinga ne visiems: vokiečių vynuogynai lūžta nuo derliaus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.05 11:14

Karšta šių metų vasara atnešė gerą derlių. Net ir šiaurinės šalys, pavyzdžiui, Vokietija, džiaugiasi geru tokių pietietiškų kultūrų kaip vynuogės derliumi ir žada gerokai padidinti vokiško vyno eksportą.

Iki šiol Vokietija garsėjo nebent „Rieslingui“ tinkamomis vynuogėmis, kurias reikia rinkti kai jau prasideda šalnos. Tačiau šią vasarą vynuogynai Pietų Vokietijoje lūžte lūžta nuo puikaus derliaus.

„Jos turi būti auksinės ir geltonos. Kai suspaudi vynuogę, iškart ištrykšta sultys, o jų sėklos yra rudos. Tai rodo, kad vynuogės prinokusios. Ir iškart jauti tai paragavęs“, – pasakoja vynuogyno savininkas Haraldas Steffenas.

Dėl ilgos ir karštos vasaros vokiečių vynuogės gerai sunoko, vadinasi, tai bus gera žaliava vyno gamybai.

„Šįmet vynuogės yra ypač geros kokybės ir jų derlius labai geras. Tokia kombinacija labai reta. Tai sudaro sąlygas aprūpinti visas rinkas, taip pat ir tarptautines. 2017 m. taip nebuvo“, – sako Vokietijos vyno instituto atstovas Ernstas Buscheris.

Vynuogynų plėtra į šiauresnes šalis akivaizdžiai patvirtina klimato šiltėjimo tendencijas, o tradicinėse vynuogių auginimo šalyse aplink Viduržemio jūrą vietos ūkininkams vis daugiau problemų kyla dėl per didelių karščių ir sausrų.