Verslas

2018.10.04 15:46

E. sveikatos sistemos saugumą vertins auditas

LRT.lt2018.10.04 15:46

Registrų centras inicijuoja išorinį e. sveikatos sistemos saugumo patikrinimą, kuris įvertins saugumo situaciją visoje sistemoje. Tai taip pat padės įvertinti sistemos saugumą prieš elektroninės pacientų išankstinio registravimo sistemos integraciją, kurią numatoma užbaigti iki kitų metų pradžios, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pastaruoju metu iš viešų šaltinių gavus informaciją, kad e. sveikatos centrinės infrastruktūros Pacientų portale (dalyje e. sveikatos sistemos), atlikus tam tikrus veiksmus galėjo būti pasiekiami asmens duomenys, rizikos buvo pašalintos. Tačiau vidinis patikrinimas vyks toliau. Sklandžiam sistemos darbui tai įtakos neturės.

Pasak Registrų centro direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus, būtina užtikrinti, kad abejonių dėl sistemos funkcionalumo ir saugumo ateityje nekiltų.

„Dėl didžiulį kiekį duomenų apie medicinos, sveikatos priežiūros įstaigas, pacientus ir medikus apdorojančios sistemos saugumo negali būti abejonių. Atvejai, kai dėl galimo aplaidumo ar tyčinių veiksmų, sistemos kūrėjų ar diegėjų paliktų spragų, galėjo kilti rizikų dėl duomenų saugumo – netoleruotini. Vykdydami vidinį tyrimą, priėmėme sprendimą pradėti ir nepriklausomą sistemos patikrinimą, kurio metu šios srities profesionalai patikrins, ištestuos visas sistemos saugumo galimybes“, – teigia Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius.

Registrų centro inicijuojamam e. sveikatos sistemos auditui pritarė ir sistemos valdytojas – Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo 2019 metų pradžios į sistemą bus integruota ir elektroninė pacientų išankstinio registravimo sistema, prie kurios šiuo metu yra prisijungusios 140 medicinos įstaigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.