Verslas

2018.10.03 20:33

Vilniaus kavinės negaus nemokamo vandens klientams vaišinti

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.03 20:33

Vilniaus miesto taryba atmetė siūlymą maitinimo įstaigoms per mėnesį duoti 1000 litrų nemokamo vandens žmonėms vaišinti. Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė pabrėžia, kad maitinimo įstaigos, kad ir gavusios ir nemokamo vandens, jo veltui greičiausiai nedalytų, nes klientas moka ne tik už vandenį, bet ir aptarnavimą.

Restoranas „Meat lovers pub“ Vilniuje žmones kas dieną stalo vandeniu su pagardais vaišina nemokamai. Tačiau daugelyje vietų jis kainuoja – nuo keliasdešimties centų iki kelių eurų. 

„Manau, kad tai yra restoranų apsisprendimas ir save gerbianti vieta, geras restoranas niekada už stalo vandenį pinigų neims“, – sakė restorano „Meat lovers pub“ administratorius Gediminas Sinkevičius

Vilniaus tarybos narys Artūras Zuokas pasiūlė, kad sostinė maitinimo įstaigoms, prisijungusioms prie #OneLess judėjimo, skirto plastikinių butelių naudojimui mažinti, kompensuotų 1000 litrų nemokamo vandens per mėnesį. Esą tai kainuotų 6 tūkst. eurų.

„Bent kiek aš dariau analizę, apie trečdalis kavinių ir restoranų duoda stalo vandenį nemokamai. Tai jeigu visos kavinės prisijungtų, jos gautų kompensaciją, nes vis tiek kavinės restoranai patiria tam tikras išlaidas“, – kalbėjo A. Zuokas.

„Aš tai vertinu kaip tam tikrą cirko elementą, nes iš tikrųjų, grubiai tariant, ką reiškia tos rezoliucijos – tai po vieną eurą toms kavinėms padovanoti kas mėnesį. Tai yra nerimta, kam dovanoti tą vieną eurą?“ – teigė Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius.

Net jei ir vanduo stiklinėje būtų padovanotas, verslininkai skaičiuoja, kad jos pateikimas atsieina apie 50 centų.

„Kiekvienas savininkas skaičiuoja, kad yra dar vandens atnešimas, indų plovimas, darbuotojo kaštai, tai taip nariai išskaičiavo, kad pateikimo vandens savikaina – apie 50 centų“, – pasakojo Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

 „Vanduo yra tiesioginė savikaina. Kavos savikaina – 0,20 euro, o parduodama už 1,50 euro, tai 1,30 euro kainuoja pagaminti, atnešti, išplauti, patalpų išlaikymas. Jeigu kažkas mums duotų kavą nemokamai, tai teoriškai mes ją galėtume sumažinti kainą 0,20 euro – iki 1,30 euro“, – skaičiavo „Amber Food Group“ valdybos pirmininkas Gediminas Balnis.

Šiltuoju metų laiku nemokamai vandens atsigerti galima ir vandens fontanėliuose, kurių Vilniuje, skaičiuojama, yra iki 8.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt