Verslas

2018.10.02 19:12

ESO generalinį direktorių rinkosi iš 170 kandidatų

LRT.lt 2018.10.02 19:12

Valstybės kapitalo įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausančio „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) valdyba, atsižvelgdama į stebėtojų tarybos nuomonę, naujuoju įmonės valdybos pirmininku ir generaliniu direktoriumi išrinko Mindaugą Keizerį.

Šiuo metu „Lietuvos energijos“ korporatyvinio valdymo direktoriaus pareigas einantis M. Keizeris ESO vadovu išrinktas po skelbtos įmonės vadovo viešos atrankos, skelbiama „Lietuvos energijos“ pranešime.

ESO vadovo pareigas M. Keizeris pradės eiti spalio 8 d.

„Profesinės ir asmeninės kandidato savybės, didelė patirtis energetikoje, inžinerinis požiūris ir, labai svarbu, nuoširdi pagarba žmogui ir darbui, nulėmė mūsų pasirinkimą šios įmonės valdymą patikėti M. Keizeriui. Naujasis vadovas, įtraukdamas visą ESO organizaciją, turės subalansuoti įmonės veiklą taip, kad būtų laiku ir kokybiškai pasiekti skirstymo operatoriui keliami strateginiai tikslai. Esu tikras, kad M. Keizeris ras bendrą kalbą su ESO darbuotojais ir su kitų grupės įmonių vadovais tam, kad stiprėtų ESO, o kartu ir visa „Lietuvos energijos“ įmonių grupė“, – sakė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius, taip pat ir ESO stebėtojų tarybos pirmininkas Darius Maikštėnas.

Daugiau kaip penkerius metus „Lietuvos energijos“ įmonių grupėje dirbantis M. Keizeris patirtį kaupė eidamas grupės valdybos nario, infrastruktūros ir paslaugų bendrovių stebėtojų tarybų ir valdybų narių pareigas. Jis prisidėjo prie naujų grupės veiklų ar paslaugų kūrimo bei įmonių grupės transformacijos, skaitmenizacijos, veiklos meistriškumo programų įgyvendinimo. Prieš „Lietuvos energijos“ įmonių grupę M. Keizeris vadovavo Centrinei projektų valdymo agentūrai, dirbo finansų ministro patarėju.

„Imuosi atsakomybės kartu su ESO žmonėmis įgyvendinti naują kokybinį organizacijos veiklos etapą, kai su profesionalia ESO dirbančia komanda sukursime išmanų ir pažangų energijos skirstymo operatorių. Šio didžiulio pokyčio įgyvendinimo esminiai principai jau suplanuoti – kompleksinė tinklo išmanizacija prasidės 2020 metais. Šiandienos mano prioritetas – prisiimti atsakomybę ir užtikrinti veiklos tęstinumą bei stabilumą, sutelkti žmones ir išlaikyti infrastruktūros patikimumą. Ilgesnėje perspektyvoje laukia energijos tinklo stiprinimas, geriausios skirstymo kainos klientams užtikrinimas ir išmanaus tinklo išvystymas“, – sakė M. Keizeris.

ESO generalinio direktoriaus atrankos procesas sulaukė itin didelio susidomėjimo – atrankos procese iš viso dalyvavo daugiau kaip 170 kandidatų, atranka truko 2 mėnesius, o galutiniame sąraše varžėsi 3 kandidatai.

„Energijos skirstymo operatoriaus“ valdybos nariais ir toliau dirba Augustas Dragūnas, atsakingas už finansus ir administravimą, Ignas Pranskevičius, atsakingas už paslaugas, Saulius Vaičekauskas, atsakingas už tinklų eksploatavimą ir Ovidijus Martinonis, atsakingas už tinklų vystymą.