Verslas

2018.10.02 14:45

Biudžeto projektas vyriausybę pasieks ne anksčiau kaip kitą savaitę

BNS 2018.10.02 14:45

2019 metų biudžeto projekto vyriausybė šią savaitę dar nesvarstys, nors praėjusią savaitę skelbta, kad jis bus teikiamas ministrų pasitarimui trečiadienį. Dabar šis klausimas iš darbotvarkės išbrauktas.

Pasak finansų ministro patarėjos Ramintos Stanaitytės-Česnulienės, biudžeto projektas vyriausybei bus pateiktas ne anksčiau kaip kitą savaitę. 

„Biudžeto projektas šiuo metu dar yra derinamas, vyriausybę jis pasieks kitą arba dar kitą savaitę. Viskas vyksta pagal planą, Seimą biudžetas pasieks laiku – spalio 17 dieną“, – BNS sakė R. Stanaitytė-Česnulienė.

Po pirmojo svarstymo Seime dokumentas paprastai grąžinamas vyriausybei tobulinti, o galutinai priimamas gruodį.

Finansų ministras Vilius Šapoka BNS yra sakęs, kad 2019 metais planuojamas 0,6 proc. BVP viešųjų finansų perteklius (toks pats, kaip ir šiemet), tačiau valstybės biudžetas išliks deficitinis. Anot ministro, didžioji dalis planuojamo papildomo finansavimo teks struktūrinėms švietimo, sveikatos, mokesčių ir pensijų pertvarkos reformoms.

Sritims, nesusijusioms su strateginiais projektais ar struktūrinių reformų įgyvendinimu, finansavimas turėtų išlikti panašaus lygio kaip šiemet.

Pagrindiniai mokesčių pakeitimai, įsigaliosiantys nuo 2019 metų pradžios, buvo patvirtinti birželio pabaigoje, baigiantis Seimo pavasario sesijai. Tačiau neatmetama galimybę, kad kartu su biudžetu gali būti priimti sprendimai dėl didesnio akcizo stipriam alui, automobilio registracijos mokesčio.

Kartu su 2019 metų biudžetu bus tvirtinama ir nauja savivaldybių finansavimo – GPM perskirstymo tvarka. Dabar savivaldos finansavimas iš esmės priklauso nuo gyventojų skaičius, tuo metu nauja metodika numatys paskatas savivaldybėms kurti naujas darbo vietas, pritraukti investicijas ir įsitraukti į kovą su šešėline ekonomika.