Verslas

2015.09.08 13:45

Kauno miesto biudžetas surinko beveik 27 mln. Lt daugiau nei suplanuota

ELTA2015.09.08 13:45

Liepą į Kauno miesto savivaldybės biudžetą įplaukė 105,9 proc. (2,1 mln. Lt daugiau) mėnesiui planuotų mokesčių, pajamų ir sandorių lėšų. Iš jų 35,84 mln. Lt miestui pervedė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Liepą į Kauno miesto savivaldybės biudžetą įplaukė 105,9 proc. (2,1 mln. Lt daugiau) mėnesiui planuotų mokesčių, pajamų ir sandorių lėšų. Iš jų 35,84 mln. Lt miestui pervedė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Septyniems mėnesiams tenkanti metinė Kauno miesto savivaldybės biudžeto pajamų plano dalis (drauge su dotacijomis, kurių per tą laiką gauta 126,4 proc. planuoto kiekio) viršyta 26,7 mln. Lt.

„Tai buvo akcentuota ir šiandien vykusiame tradiciniame darbo savaitės pradžiai pasitarime su savivaldybės administracijos vadovais. Minėtas ir tas faktas, kad į savivaldybės Privatizavimo fondą „įkrito“ apie 2 milijonai litų, gautų pardavus ilgokai siūlytas pirkti komercines daugiabučio pirmojo aukšto patalpas Vytauto prospekte, netoli Geležinkelio stoties.

Biudžeto situacija dabar – pakankamai stabili. O tai reiškia, kad galėjome papildomai vieną milijoną litų skirti gatvėms taisyti, aplinkai gerinti. Taip pat galėsime dalį lėšų nukreipti į Panemunės tilto statybą, skirti jų ir įvažoms į švietimo įstaigų kiemus (darželių, mokyklų) remontams bei kitiems miesto gerovės darbams. Tikimės, kad biudžeto vykdymas ir toliau bus sėkmingas, tai iki metų pabaigos galėsime įvykdyti didžiumą įsipareigojimų kauniečiams“, - naujienų agentūrai ELTA pirmadienį sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Beje, liepą dotacijų Kaunas gavo 2,8 mln. Lt mažiau nei planuota (87,6 proc.), tačiau sausio–liepos mėnesiais jų skirta 126,4 proc. tam laikotarpiui planuoto kiekio. Per 7 mėnesius įvykdyta 93,9 proc. šiam laikui tenkančios miesto savivaldybės biudžeto plano mokesčių, sandorių ir pajamų lėšų surinkimo dalies.

Lyginant mėnesių duomenis, sausį galima pavaduoti liūdniausiu mėnesiu: tuomet Kauno savivaldybės biudžetą papildė tik 48,8 proc. mėnesiui planuotų mokesčio, sandorių ir pajamų lėšų. Užtai vasarį gerokai viršyti sausio rodikliai – tokių lėšų gauta daugiau nei 107 procentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt