Naujienų srautas

Verslas2018.10.01 17:35

Restoranų asociacijos vadovė: „nemokamas“ vanduo kavinėms vis tiek kainuoja bent 50 centų

ELTA 2018.10.01 17:35

Siūlymas kavinėms suteikti po tūkstantį litrų geriamojo vandens, kad šios galėtų jį nemokamai tiekti klientams, jas paskatintų tai daryti, bet vis tiek šis vanduo pačioms kavinėms kainuotų, Eltai sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatyta svarstyti Artūro Zuoko siūlymą miestui prisijungti prie pasaulinio #OneLess judėjimo, skirto mažinti plastikinių butelių naudojimą. Taip pat tarybos narys siūlo kviesti Vilniaus miesto restoranus, kavines, kitas viešojo maitinimo ir valstybės ar Savivaldybės biudžetines ar viešąsias įstaigas prisijungti prie #OneLess judėjimo.

A. Zuoko siūlymu, miestiečiams ir miesto svečiams turėtų būti garantuota teisė į nemokamą vandens stiklinę sostinės kavinėse, restoranuose, kitose viešojo maitinimo ir valstybės ar Savivaldybės biudžetinėse ar viešosiose įstaigose, kurios raštu Vilniaus miesto savivaldybei yra deklaravusios apie prisijungimą prie #OneLess judėjimo.

Kiekvienam prie #OneLess judėjimo prisijungusiam juridiniam asmeniui būtų suteikta 1 kub. m (1000 litrų) vandens per mėnesį nemokamai, tai nurodant kiekvieno mėnesio sąskaitoje už uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus vandenys“ teikiamas geriamojo vandens tiekimo paslaugas. Taip pat būtų numatyta galimybė juos atleisti nuo mokesčio už „Vilniaus vandenų“ teikiamas geriamojo vandens tiekimo paslaugas.

E. Šiškauskienė Eltai sakė, kad ir dabar daug kavinių siūlo paprastą vandenį nemokamai.

„Dabar darome savo narių apklausą. Šiaip tą idėją mes palaikome, ji humaniška, nors gal ne tiek aktuali, kaip karštuose kraštuose. Tie, kurie sau gali leisti finansiškai, ir dabar tai daro nemokamai“, – komentavo asociacijos prezidentė.

Jos teigimu, vanduo nemokamas būna tik klientams – kavinės vis tiek patiria indų plovimo, papildomo darbo kaštus. Be to, šie kaštai gali būti jau ir įskaičiuoti į kainodarą.

„Vienos kavinės pasirenka imti už vandenį pinigus, kitos duoda nemokamai vandenį, bet realiai jis yra valgantiems įskaičiuotas į kainodarą. Kitos duoda visai nemokamai. Taigi mes iniciatyvą palaikome, bet gerbiame savo (asociacijos. – ELTA) narių pasirinkimą, nes tai yra kaštai. Be abejo, tai kavinėms palengvintų (pasirinkimą tiekti geriamąjį vandenį nemokamai. – ELTA)“, – kalbėjo E. Šiškauskienė.

E. Šiškauskienė, BNS nuotr.

LVRA vadovė pateikė asociacijos narių duomenis, kad vandens atnešimo savikaina yra bent 50 euro centų.

„Pavyzdžiui, „Coca-cola“ savikaina yra 50 centų, bet pardavimo kaina restoranuose yra 1,50 euro. Tai reiškia, kad restoranas aptarnavimą vertina vienu euru“, – aiškino E. Šiškauskienė.

Ji taip pat pabrėžė, kad sprendimas suteikti po tūkstantį litrų vandens turėtų būti susietas ne su juridiniais asmenimis, bet su restoranų skaičiumi, nes vienas juridinis asmuo jų gali turėti daug.

„Vilniaus vandenų“ akcijos priklauso 4 akcininkams: Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono bei Šalčininkų rajono savivaldybėms. Vilniaus miesto savivaldybė yra pagrindinis akcininkas.

A. Zuoko parengtame dokumente nenurodoma, kaip būtų kompensuojami siūlymo kaštai, taip pat kiek tokio siūlymo įgyvendinimas atsieitų. Pirmadienį su A. Zuoku Eltai susisiekti nepavyko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi