Verslas

2018.09.29 10:00

Gintaro supirkėjai trina rankomis: jūra išmes pingančio „Baltijos aukso“

BNS2018.09.29 10:00

Baltijos pakrantėje pastaruoju metu siaučiantys vis stipresni vėjai rodo, kad netrukus įsibėgės vieno archajiškiausių amatų atstovų, gintaro žvejų, sezonas, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“.

Gintaro supirkėjai Lietuvoje pažymi, jog žaliava jau antrus metus pamažu pinga, o papuošalų, suvenyrų gamintojai atsigręžė į Europos rinką. Taip nutiko dėl to, kad drastiškai sumažėjo Kinijos verslininkų aktyvumas.

Kelių gintaro galerijų-muziejų savininkas Kazimieras Mizgiris dienraščiui pabrėžė, kad pagaliau vėl tampa įmanoma už protingą kainą nusipirkti taip trokštamų gintaro dirbinių: „Jų gamintojai ėmė orientuotis į Europos, o ne į Azijos rinką, ir tai labai gera tendencija mums, lietuviams. Žinoma, pardavėjai itin drastiškai kainų dar nemažina, tačiau pokyčių jau juntama. Prieš keletą metų buvo nebeįmanoma gintaro įpirkti, nes kinai už gramą vertingesnio gintaro užsimerkę mokėdavo net 8 eurus.“

Gintaro prekyvietėse Klaipėdoje, Palangoje, Nidoje per įvairias amatininkų šventes už gramą 10–30 g gintaro gabaliuko, tinkamo apdirbti, prašoma maždaug euro, nors pernai pardavėjai už gramą Baltijos aukso, perkant nedidelį dirbinį, reikalavo 2 eurų, o jei papuošalas svėrė per 15 g – 3 eurų už gramą. Dabar ta suma perpus mažesnė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.