Verslas

2018.09.28 11:52

„Ryanair“ streikas pykdo lietuvius: penktadienį netikėtai atšauktas skrydis į Londoną

DELFI.lt, ELTA 2018.09.28 11:52

Ketvirtadienį pigių skrydžių bendrovė paskelbė, kad dėl streiko atšaukiami trys skrydžiai iš Lietuvos. Tačiau ankstų penktadienio rytą paaiškėjo, kad nepatogumų patirs kur kas daugiau keliautojų.

DELFI skaitytoja Erika pranešė, kad atšauktas ir vienas populiariausių „Ryanair“ skrydžių į Londono Lutono oro uostą.

Apie 7.30 val. iš Kauno oro uosto turėjusio pakilti lėktuvo pasikeitusius planus iš anksto pranešta nebuvo. Informuota keleiviams jau susirinkus oro uoste.]

„Ryanair“ atšaukė skrydį dėl streiko, nors Londonas neįėjo į sąrašą. Lagamino palikti oro uoste neleidžia, nes neva neturi saugyklos. Žmonės pikti, informacija apie atšaukimą buvo paskelbta likus valandai iki skrydžio“, – laiške teigia skaitytoja.

Apie kitus atšauktus skrydžius kol kas nepranešama, tačiau nepatogumų gali patirti ir daugiau keleivių skrendančių minėtomis oro linijomis.

„Kadangi skrendu su mažu vaiku, gavau skrydį šiandien 17 valandos lėktuvu, tačiau mano draugai su 2 metų vaiku vis dar laukia. Panašu, kad šiandien jie neišskris“, – teigia skaitytoja.

„Visi puolė keisti bilietus internetu. Sistema stringa ir sunku užsisakyti naujus bilietus, tačiau pykdo ir nepatogumų sukelia tai, kad oro uosto neleidžiama palikti lagaminų“.

Anksčiau skelbta, kad dėl „Ryanair“ darbuotojų streiko bus atšaukti skrydžiai iš Vilniaus į Barseloną ir Madridą ir atgal bei iš Kauno – į Žironą (Ispanija) ir atgal.

„Gavome iš „Ryanair“ patvirtinimą, kad rytoj atšaukia tris skrydžius Lietuvoje“, – BNS sakė Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Bendrovė pranešė, kad turės atšaukti beveik 250 skrydžių dėl streikų Vokietijoje, Belgijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Ispanijoje.

Vis dėlto „Ryanair“ tikina, kad didžioji dauguma iš 2 400 numatytų skrydžių nebus paveikti.

Tie keleiviai, kurie susidurs su skrydžių sutrikdymais, antradienį gavo elektroninius laiškus ir žinutes su pranešimais apie atšauktus skrydžius ir gairėmis, ką daryti, pažymėjo „Ryanair“.

Profesinės sąjungos teigia, kad penktadienio 24 valandų streikas bus didžiausias Airijos bendrovės istorijoje. „Ryanair“ darbuotojai siekia didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų.