Verslas

2015.09.08 13:45

Kaune mažės mikroautobusų maršrutų

Nuo kitų metų Kaune sumažės mikroautobusų aptarnaujamų maršrutų. Ruošiamasi skelbti ir naują konkursą mikroautobusų paslaugoms teikti. Tarp vežėjams keliamų sąlygų – reikalavimas keleivius aptarnauti naujesnėmis transporto priemonėmis, taip pat planai keleiviams sudaryti galimybes už keliones mikroautobusais atsiskaityti bendru viešojo transporto elektroniniu bilietu

Nuo kitų metų Kaune sumažės mikroautobusų aptarnaujamų maršrutų. Ruošiamasi skelbti ir naują konkursą mikroautobusų paslaugoms teikti. Tarp vežėjams keliamų sąlygų – reikalavimas keleivius aptarnauti naujesnėmis transporto priemonėmis, taip pat planai keleiviams sudaryti galimybes už keliones mikroautobusais atsiskaityti bendru viešojo transporto elektroniniu bilietu.

Šiuo metu Kaune keleivius aptarnauja 230 mikroautobusų. Nuo kitų metų jų sumažės keliomis dešimtimis – bus atsisakyta septynių mikroautobusų aptarnaujamų maršrutų.

Anot Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, atsisakoma realiai nebeegzistuojančių ar su autobusais ir troleibusais besidubliuojančių maršrutų, tad keleiviams tai įtakos esą neturės.

Tuo metu kitą vasarą mikroautobusų vežėjams bus skelbiamas naujas konkursas, tarp kurio sąlygų – reikalavimas paslaugas teikti naujesnėmis transporto priemonėmis.

Taip pat žadama įdiegti elektroninę mikroautobusų veiklos kontrolę ir juos integruoti į bendrą viešojo transporto sistemą, kad gyventojai už keliones mikroautobusais galėtų atsiskaityti tuo pačiu elektroniniu bilietu.