Verslas

2018.09.26 18:34

Dėl galimo lėšų švaistymo atleistą E. Bėrontą teismas grąžina vadovauti NMA

Sausio mėnesį iš vadovo pareigų Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) atleistas Erikas Bėrontas grįžta dirbti į ES paramą skirstančią instituciją, sužinojo 15min. Teismo sprendimas po apeliacijos jam buvo palankus, nors E. Bėrontas buvo tapęs specialiuoju liudytoju tyrime dėl lėšų švaistymo.  

Tai, kad E. Bėrontas teismo sprendimu grąžinamas į NMA, trečiadienio vakarą patvirtino Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

„Toks yra teismo sprendimas ir mes jį privalėsime vykdyti. Paties teismo sprendimo negaliu komentuoti“, – 15min teigė ministras.

Penktadienį ryte ministras žada susitikti su E. Bėrontu ir aptarti situaciją. Ją sunkina tai, kad jau įvyko konkursas į NMA vadovo vietą, yra ir atrinktas nugalėtojas.

„Šiandieninis teismo sprendimas keičia situaciją. Su teisininkais dar tarsimės, kaip čia elgtis“, – sakė G. Surplys.

Negana to, teismas įpareigojo E. Bėrontui sumokėti kompensaciją už pravaikštas. Pats E. Bėrontas trečiadienio vakarą telefono nekėlė.

Primename, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vykdomame ES lėšų švaistymo tyrime E. Bėrontas buvo tapęs specialiuoju liudytoju, tačiau įtarimai jam nebuvo pareikšti. Jis pats teigė niekada nenusižengęs įstatymams.

E. Bėrontas buvo atleistas sausį tuometinio žemės ūkio ministro Broniaus Markausko sprendimu. Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) kartu su FNTT tiria, ar žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“ teisėtai panaudojo beveik 19 mln. eurų ES paramos. Didžioji dalis paramos kooperatyvui buvo suteikta 2010 metais, o papildoma 4 mln. eurų parama – 2016 metais, kai agentūrai jau vadovavo E. Bėrontas.

Po to, kai E. Bėrontą B. Markauskas paskyrė antrajai kadencijai, šalies vadovės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė tvirtino, jog toks sprendimas kompromituoja žemės ūkio ministrą ir mažina pasitikėjimą institucija. Premjeras Saulius Skvernelis taip pat abejojo, kad E. Bėrontas galėtų sėkmingai dirbti.