Verslas

2018.09.25 17:45

Pasaulinė turizmo platforma į Vilnių atviliojo kone perpus daugiau turistų

LRT.lt 2018.09.25 17:45

Susidomėjimas Vilniumi tarp užsienio keliautojų sparčiai auga, teigia „GO Vilnius“ pranešime spaudai. Tai rodo vienos didžiausių kelionių planavimo platformų „Expedia“ duomenys. Šios platformos dėka į Vilnių šiemet atvyko 62 proc. daugiau italų,  40 proc. daugiau japonų, 27 proc. daugiau suomių ir 26 proc. daugiau švedų.

„Expedia“ – platforma, kuriai priklauso „Hotels.com“ ir „Trivago.com“. Ji yra ir vienas populiariausių kelionių organizavimo įrankių tarp Europos ir JAV gyventojų.

„Dėl „Workation Vilnius“ programos Vilnius tiesiogine žodžio prasme pakliuvo į vienos didžiausių pasaulyje kelionių planuotojų „Expedia“ žemėlapį. Džiaugiamės, kad nuoseklaus darbo dėka Vilnius vis dažniau patenka ne tik į tarptautinio verslo, bet ir į turizmo pasaulio akiratį“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Bendrovės atstovai antradienį pasidalino savo įžvalgomis apie Vilnių kaip turizmo kryptį su miesto turizmo sektoriaus atstovais.

„Atvykę į Vilnių labai norėjome čia ne tik dirbti bei ilsėtis, bet ir miestui grąžinti dovaną – suteikti informacijos apie Vilnių bei globalias turizmo tendencijas. Todėl su Vilniaus svetingumo sektoriaus atstovais aptarėme Lietuvos sostinės perspektyvas turizmo srityje. Pateikėme savo įžvalgas apie Vilniaus viešbučių rezervacijų tendencijas lygindami su kitų šalių miestais. Analizavome Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos turizmo rinkų bruožus, gyventojų keliavimo įpročius, skirtingų kartų atstovų keliavimo pobūdį“, – pasakoja Evelina Hederer, „Expedia Group Media Solutions“ vadovė Vidurio ir Rytų Europai.

Pasak jos, Vilniuje „Expedia“ platformos vartotojai nakvynei daugiausia pinigų išleidžia turistai iš Švedijos, Jungtinės Karalystės ir Norvegijos, kurie yra linkę užsisakyti 4–5 žvaigždučių viešbučius. Norvegai ir izraeliečiai čia apsistoja ilgiausiam laikotarpiui, o lenkai dažniausiai keliauja su vaikais.

„Workation Vilnius“ – programa, kurios metu trys užsienio kompanijos derina darbą ir atostogas bei deleguoja komandas iki 10 žmonių. Kiekviena jų Vilniuje įsikuria vienai savaitei. „Expedia“ – viena iš trijų programos „Workation Vilnius“ nugalėtojų. Vilniuje jau viešėjo „BT Group“ iš Didžiosios Britanijos bei startuolis „OrderYOYO“ iš Danijos.