Verslas

2018.09.25 09:49

JAV ir P. Korėja pasirašė naują laisvosios prekybos sutartį

ELTA 2018.09.25 09:49

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Pietų Korėjos lyderis Moon Jae Inas pirmadienį Niujorke pasirašė naują laisvosios prekybos sutartį.

Jungtinės Valstijos tikisi, kad šis susitarimas, kurį D. Trumpas vadina „istoriniu įvykiu“, sumažins JAV prekybos su Pietų Korėja deficitą.

Pagal vieną iš pagrindinių sutarties punktų numatoma padidinti automobilių kvotas JAV gamintojams. Kiekvienas gamintojas ateityje galės tiekti Korėjai iki 50 000 automobilių – daugiau nei dvigubai, palyginti su ankstesniu limitu.

Seulas taip pat sušvelnino aplinkosaugos standartus JAV importui mainais į atleidimą nuo JAV tarifų plieno importui: bet šalis vis tiek turės laikytis kvotų. JAV sutiko atleisti nuo 25 proc. tarifų, kuriuos D. Trumpas paskelbė kovą, dalį Pietų Korėjos importo – iki 70 proc. vidutinio 2015–207 m. šalies importo.

Susitarimas pasirašytas tą dieną, kai JAV prekybos karas su Kinija dar labiau paaštrėjo: 10 proc. importo muitai prekėms iš Kinijos už 200 mlrd. dolerių, apie kuriuos JAV prezidentas paskelbė prieš savaitę, įsigaliojo pirmadienį.